Wybory 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska: w tych wyborach to kobiety zdecydują o wyniku

Małgorzata Kidawa-Błońska w ostatnim wywiadzie wypowiedziała się na temat planów Koalicji Obywatelskiej na ostatnie dni kampanii. Kandydatka KO na premiera zdradziła między innymi, co o nadchodzących wyborach sądzi były premier Donald Tusk.
Zobacz wideo

Małgorzata Kidawa-Błońska była gościem programu "Graffiti" w Polsacie News. Kandydatka na premiera powiedziała, że jej zdaniem kluczowe głosy w wyborach parlamentarnych oddane będą przez kobiety.

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska o znaczeniu głosów kobiet w wyborach

Wicemarszałek Sejmu powiedziała, że to właśnie kobiety będą grupą wyborców najbardziej mobilizowaną przez kandydatów opozycji do udziału w październikowych wyborach. - Polacy decyzję o tym, na kogo zagłosują, podejmują w ostatniej chwili. Mamy plan na ostatnie dni kampanii: będziemy mieli konferencje, będziemy rozmawiali z ludźmi i mobilizowali kobiety. Myślę, że w tych wyborach to kobiety zdecydują o wyniku. (...) Cały czas mówimy do kobiet pokazując, co chcemy dla nich zrobić. Kobiety zawsze bardzo odpowiedzialnie podchodzą do życia, kraju i najbardziej myślą o przyszłości - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera odniosła się także do swoich rozmów z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Według Kidawy-Błońskiej były premier docenia wagę wyborów parlamentarnych i podkreśla konieczność zachęcania wyborców do pójścia na głosowanie. Posłanka przyznała również, że byłego szefa PO jak i innych kandydatów "sondaże martwią, ale to są sondaże".

Wcześniej Donald Tusk bardzo pozytywnie ocenił kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera. Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział m.in., że posłanka "nie byłaby premierem malowanym i nie potrzebowałaby za plecami prowadzącego". Były premier podkreślał, że jej kandydatura jest nadzieją na zmianę na lepsze w polskiej polityce, która ostatnio nasycona jest agresją.