Wybory parlamentarne 2019. Dziś konferencje PiS, KO i Lewicy. Wieczorem odbędzie się debata

Do wyborów parlamentarnych 2019 pozostało tylko kilka dni. Politycy największych ugrupowań dwoją się i troją, żeby zmobilizować swój elektorat. We wtorek 8 października odbędą się konferencje PiS, KO i Lewicy, a wieczorem także debata liderów pięciu komitetów.

We wtorek 8 października odbędą się dwie konwencje Prawa i Sprawiedliwości. Pierwsza z nich, która odbędzie się w Warszawie, rozpocznie się o 14. Druga, w Sosnowcu, będzie miała miejsce o 19:30. W czasie obu tych wydarzeń przemówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wtorek to także drugi dzień Kongresu 590, w którym bierze udział premier Mateusz Morawiecki. Jego wystąpienie zaplanowano na 12:30.

Koalicja Obywatelska walczy o głosy. Małgorzata Kidawa-Błońska i Grzegorz Schetyna w terenie

Warszawę odwiedzi dziś kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. O 12 weźmie udział w Gali Nauczyciel Roku 2019 w Zamku Królewskim, o 16:15 spotka się z wyborcami w Hali Mirowskiej, a o 17:15 - na Placu Wilsona. Do głosowania na KO będzie także zachęcał przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, który wystąpi dziś w Gnieźnie (godz. 10), przy budowie trasy S5 (godz. 12), we Włocławku (godz. 13:45) oraz w Płocku (godz. 15:30).

Lewica zachęca do udziału w wyborach. Robert Biedroń odwiedził Zamość

Od 8 rano o głosy walczą reprezentanci Lewicy. W Zamościu odbyła się konferencja prasowa połączona z przygotowywaniem żywności dla seniorów i osób ubogich w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

O 13:30 w Kielcach odbędzie się konferencja prasowa Lewicy poświęcona prawom kobiet. Wezmą w niej udział m.in. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Marcelina Zawisza, Anna Żukowska i Paulina Piechna-Więckiewicz, które zaprezentują projekt ustawy liberalizującej prawo antyaborcyjne. O 14:30 w Krakowie odbędzie się konferencja wspierającego Lewicę Aleksandra Kwaśniewskiego, a o 17 spotkanie byłego prezydenta z "jedynką"  krakowskiej Lewicy, Maciejem Gdulą.

Debata TVN. Liderzy najważniejszych komitetów staną w szarnki

We wtorek 8 października wyborcy będą mieli okazję obejrzeć wystąpienia liderów pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Zaraz po “Faktach" w telewizji TVN24 odbędzie się 90-minutowa debata, którą poprowadzą Monika Olejnik i Grzegorz Kajdanowicz. Jej uczestnikami będą Jacek Sasin (PiS), Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), Adrian Zandberg (Lewica), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) i Krzysztof Bosak (Konfederacja). 

Więcej o:
Komentarze (10)
Wybory parlamentarne 2019. Dziś konferencje PiS, KO i Lewicy. Wieczorem odbędzie się debata
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 11 razy 7

  Ale TVN24 nie dociera za Wisłę. Nie będą słyszeli bełkotu Sasina

 • krynolinka

  Oceniono 10 razy 6

  TVN24 udostępni sygnał innym mediom? Bo jak nie, to o kant potłuc taką debatę.

 • matts06

  Oceniono 9 razy 3

  To będzie lipa a nie debata. TVN przez lata gadał o zagrożeniu demokracji, o tym jak ważne to będą wybory, a jak przychodzi co do czego, to nie puszczą tej debaty w otwartej tv, tylko w tvn24. Gratuluję pomysłu. Debata dotrze do garstki. Gdyby była w TVN, to była szansa dotrzeć do niezdecydowanych, do tych co na wybory nie wiedzą czy pójdą, a może do kogoś kto waha się czy zagłosować na PiS. Ale co tam, właśnie TVN pokazał jak ważna jest dla niego ta demokracja, ważniejsza jednak kasa i puszczenie "Na Wspólnej".

  A co do wyborów. To będę powtarzał do znudzenia. Niech każdy głosuje według swoich poglądów. Dlatego proszę wyborców lewicowych, którzy wahają się czy głosować na PO-KO czy na Lewicę, by dobrze przemyśleli ten wybór. Na listach PO-KO jest kilku kandydatów lewicowych, ale oni mogą nie wejść, zamiast tego Wasz głos wprowadzi do sejmu jakiegoś konserwatystę, jak np. Paweł Kowal, który wczoraj powiedział, że w PO jest wiele osób, które będą bronić eucharystii. Wczoraj w debatach PO jasno zadeklarowało też, że nie wprowadzi świeckiego państwa, że nie usunie religii ze szkół, że nie skończy z finansowaniem religii z budżetu państwa, że nie zliberalizuje ustawy aborcyjnej, że nie wprowadzi porządnej edukacji seksualnej, a w sprawie związków partnerskich tak kluczyła, że nie wiadomo czy nie skończy się na zw. partnerskich tylko dla osób heteroseksualnych. W niedzielę to jest Wasz wybór, czy stawiacie na konserwatystów czy na Lewicę, która daje nadzieję na wprowadzenie zmian w kwestiach światopoglądowych. Przemyślcie to dobrze, Lewica potrzebuje Waszych głosów, każdy głos się liczy, każdy głos jest cenny, bo przy 11-12% będzie tylko ok.30mandatów, przy 14-15% będzie ok. 60, a wśród tych 60 znajdzie się wiele fantastycznych kandydatek, które odświeżą polską politykę, jednak one wejdą do sejmu tylko wtedy, gdy im pomożecie, gdy dacie im szansę. Więc nie siedzimy w domach, idziemy głosować, każdy głos jest bezcenny!

 • almagus

  Oceniono 6 razy 0

  Potrzebne szelki kiedy apetyt wielki!

  Tak potrzebny w Unii PiS przecież będzie wielki,
  powiedział Nareczek i podciągnął szelki.
  Szelki do władzy dostał za dwa ojro,
  aby załatwił wszystkich swoją dintojrą.
  Obieca jak Prometeusz PiSizmu biskupi,
  ciemny elektorat przecież wszystko kupi.
  Rozdaje posady, auta, kartoflane żarcie,
  działki na Księżycu w zamian za poparcie.
  Posady z seksem, służbowe mundurki,
  perliczki, koniaki, z marcepanem rurki.
  Podniecony zjazd coraz bardziej zgrzany,
  aż w strzelistych oknach POPiSły firany.
  Do swych wasali podaje te wieści,
  u normalnego tych bzdur nie pomieści.
  Coraz więcej gazu jak ze starych jaj,
  i „pieprzło” od ogarka to na cały kraj!
  Co ja piszę, rozlało się na całą Unię,
  na Stany, Ziemię z niebem, inaczej PiSUnię

  I zadęła w Zelniewie z „łorganami walturnia”
  mamy durnia, mamy durnia, maaaamy durnia!

  Jak powiedział wodzuś Gnomo,
  jestem tam gdzie stało ZOMO!
  Dlatego dodam za ojcem Rydykiem,
  jest on schizofrenikiem, jesteś arszenikiem?

  27 ‎lutego ‎2008 almagus

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy -6

  "Koalicja Obywatelska walczy o głosy. Małgorzata Kidawa-Błońska i Grzegorz Schetyna w terenie"

  "W samo południe" S******r N*****n w Tczewie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX