Córka Kornela Morawieckiego o słowach Lecha Wałęsy: to on porzucił wartości, zdradził ideały

Córka Kornela Morawieckiego postanowiła skomentować słowa Lecha Wałęsy, które padły podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Według Marty Morawieckiej były prezydent "sam sobie wystawia świadectwo".

Marta Morawiecka w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" odniosła się do wypowiedzi Lecha Wałęsy, który nazwał Kornela Morawieckiego zdrajcą. Córka marszałka seniora przyznała, że była zdumiona zachowaniem byłego prezydenta wobec jej zmarłego ojca:

Wałęsa atakiem na mojego tatę sam sobie wystawia świadectwo. Zatracił wszelką miarę i sam powinien przyznać się do swojej przeszłości. Były prezydent nie oszuka prawdy. Bo to on porzucił wartości, zdradził ideały, zdradził przyjaciół, zdradził sprawę.

Dzieci Kornela Morawieckiego o słowach Lecha Wałęsy: "Nie oszuka prawdy", "sam sobie wystawia świadectwo"

Wcześniej na ten temat wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki. - Więcej te słowa świadczą o Lechu Wałęsie i wszystko o nim mówią, a nic nie mówią o moim ojcu. Mam swoje bardzo określone zdanie na temat Lecha Wałęsy od wielu lat i ogromnie ubolewam, że na początku lat 90. nie przyznał się, że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, bo myślę, że jako naród, ja na pewno, wybaczyłbym jemu, wszyscy byśmy jemu wybaczyli i historia Polski mogłaby się dużo, dużo lepiej potoczyć - podsumował syn Kornela Morawieckiego.

Były prezydent podczas warszawskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej nazwał Kornela Morawieckiego "zdrajcą". Lech Wałęsa do swoich słów odniósł się później także na Twitterze, gdzie podkreślał, że "zawsze robił i postępował po swojemu". - Nawet jeśli dziś wygracie to tylko po to, by jutro przegrać. Wy chcecie wygrywać a ja aby rozwiązywać problemy (...) Nie chciałem, ale zmusiliście mnie: to sprawdźcie w pismach Morawieckiego Solidarności Walczącej, zanim przygotowano i ogłoszono Teczki Kiszczaka już te właśnie teksty publikowano w tych gazetkach. Zapytajcie siebie podrzucane czy współpraca z Kiszczakiem przeciw mnie i nam - podsumował były prezydent.

Więcej o:
Komentarze (182)
Córka Kornela Morawieckiego o słowach Lecha Wałęsy: to on porzucił wartości, zdradził ideały
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 58 razy 50

  Córka Morawieckiego? Ta, którą braciszek z partią usiłowali wcisnąć na burmistrza, i którą w Obornikach Śląskich mieszkańcy przegonili na cztery wiatry? I która przegrała proces w trybie wyborczym w sprawie finansowania pikniku wyborczego?
  No to niech ona się lepiej o "świadectwach" nie wypowiada....

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 27

  Mieliśmy 10 lat ‘smoleńszczyznę’, a teraz wszystko wskazuje na to, że dojedzie nam jeszcze ‘kornelszczyzna’.
  Być może przez następne 10.
  A na pewno na 100%, po wygranych przez nich wyborach, paralelnie do ‘smoleńszczyzny’.

 • vito60

  Oceniono 32 razy 26

  Ideałem Solidarności było obalenie komuny metodami pokojowego nacisku na władze komunistyczne. Zwycięstwo bez przemocy i przelewu bratniej krwi. Kornel chciał terroru jak IRA czy separatysci baskijscy. Tak jak oni był wspierany kasą od lewackich po prawackie organizacje siejące zamęt. Daj spokój córcia, szefowie terrorystów nie przelewają własnej krwi.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 32 razy 22

  Klan morawieckich to klan chciwych , pazernych i o bardzo niskich pobudkach ludzi. Ukrywanie majątku ( jeśli tak , to chyba niezbyt uczciwie zdobytego), nepotyzm , kolesiostwo.

 • lukasz2711

  Oceniono 28 razy 20

  Uczynić z pogrzebu własnego ojca wiec wyborczy potrafią tylko chorobliwie ambitni. Widać rodzina poszła po tatusiu.

 • valentin1943

  Oceniono 21 razy 17

  Wałęsa porzucił ideały jak zbeształ Turowicza, skumplował się z tymi co ukradli księzyc i wystąpił przeciwko Mazowieckiemu. W wyborach prezydenckich będąc kandydatem popieranym przez Kaczyńskich, ocknął się i urwał z powrózka. Dlatego jest tak atakowany przez tych "pokrzywdzonych". A córka Kornela Morawieckiego powinna przypomnieć sobie historię sierżanta MO Karosa zastrzelonego w tramwaju przy próbie odebrania broni przez młodych ludzi i jak tragiczne były tego konsekwencje. Powinna wiedzieć, że walka zbrojna gołymi rękami z uzbrojonym po zęby przeciwnikiem byłaby klęską ruchu solidarnościowego.

 • west500

  Oceniono 17 razy 17

  Zaczęło się wybielanie życiorysu Morawieckiego

 • pivit

  Oceniono 15 razy 15

  Szanowna Pani Marto,
  Pani ojciec nigdy nie pogodził się z myślą że to nie jego koncepcja (zbrojna) walki z komuną przyniosła efekt. Wałęsa był przywódcą innej koncepcji - pokojowej i to ona wygrała. Bez rozlewu krwi. Dlatego Pani Tato zaczął negować Okrągły Stół, poczuł się niedowartościowany. Wałęsa dostał Nobla, został prezydentem. A on co? Nawet wymaganej liczby podpisów nie zebrał przy pierwszym podejściu do prezydentury. Urażone ambicje to kiepski doradca i Pani Ojciec niestety się przed tym nie uchronił. Pewnie dlatego wszedł później do polityki ale niestety styl w jakim to zrobił (haniebne słowa o prymacie dobra narodu nad prawem, udostępnienie karty poselskiej pani Zwiercan przy głosowaniu) przekreśla jego i tak już niewielkie zasługi. Jakimi bowiem wymiernymi zasługami może się pochwalić Solidarność Walcząca? Spaleniem w zemście daczy (altanki??) esbeka który uprowadził Mateusza i kazał mu sobie kopać grób? Co jeszcze osiągnęła SW poza zwykłym harcerzykowaniem?
  Inna sprawa że wypowiedź Wałęsy była mocno niestosowna dzień po pogrzebie. Co nie znaczy że nieprawdziwa - niech się historycy spierają.

 • art.b

  Oceniono 19 razy 15

  Nastepna Marta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX