Sondaż IBRiS: tylko cztery ugrupowania w Sejmie. Konfederacja nie przekracza progu

Według sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM PiS ma szansę na samodzielną większość, za to Konfederacja znajduje się pod progiem wyborczym. Wynik partii rządzącej oscyluje wokół 45 procent poparcia, Koalicja Obywatelska może liczyć na 24,6 proc.

Według najnowszego sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM 58,6 procent badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach (na pytanie o planowany udział w wyborach parlamentarnych odpowiedzieli "zdecydowanie tak" lub "raczej tak"). Badanie przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych, w dniach 4-5 października, na próbie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu populacji Polski.

PiS z szansą na samodzielne rządy

Z sondażu wynika też, że zarówno Prawu i Sprawiedliwości, jak i Koalicji Obywatelskiej nieznacznie wzrosły notowania w stosunku do poprzedniego badania, przeprowadzonego 24 września. Na PiS zagłosowałoby 45,1 proc. ankietowanych, na KO - 24,6.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: Lewica z wynikiem 12,6 proc. (co przekłada się na około 50 mandatów) oraz PSL z Kukizem - 5,6 proc.

Konfederacja poza Sejmem

Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja. Poparcie dla tego ugrupowania wynosi 3,8 proc., czyli 0,6 pkt. proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

Na pięć dni przed otwarciem lokali wyborczych 8,3 proc. respondentów nadal nie wie, na kogo odda swój głos.

13 października w wyborach parlamentarnych wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. 

Więcej o:
Komentarze (200)
Najnowszy sondaż IBRiS dla "DGP" i RMF: cztery ugrupowania w Sejmie, Konfederacja nie przekracza progu wyborczego
Zaloguj się
 • kondziu70

  Oceniono 55 razy 35

  A ja pamiętam jak Bosaka ganialiśmy po osiedlu bo swastyki smarował wszędzie...i 5 piw zamawiał....a teraz pan polityk....koniec świata bliski..

 • matts06

  Oceniono 45 razy 29

  Wczoraj w debacie Rmf kandydatka KO-PO jasno i wyraźnie zadeklarowała, że nie planują usunąć religii ze szkół, a co gorsze, zapewniła, że dopóki religia będzie w szkole, dopóty będzie finansowana z budżetu państwa!!! W związku z tym apelują do wszystkich osób o lewicowych poglądach, ciągle wahających się czy głosować na Lewicę czy KO, by 13.10 dobrze się zastanowili nad swoim wyborem. Na listach PO są osoby lewicowe, ale nie ma co liczyć że się przebiją, PO ma program konserwatywny i świeckiego państwa nie zapewni. Do tego warto pamiętać, że głosując na osobę o lewicowych poglądach na listach KO, bardzo prawdopodobne, że ta osoba nie wejdzie, a wprowadzicie jakiegoś konserwatywnego starszego pana. Dlatego proszę byście to dobrze przemyśleli, czy nie lepiej głosować na Lewicę, która jasno deklaruje świeckość państwa, na liście której jest wiele świetnych kandydatek i kandydatów (tak, zdarzają się czarne owce, niestety, ale tego chyba nie dało się uniknąć). Wiele świetnych kandydatek jest na styku (Dziemianowicz-Bąk, Gosek-Popiołek, Piechna-Więckiewicz, Biejat, Matysiak, Olko), które przy ok.11-12% pewnie do sejmu nie wejdą, a przy ok.14-15% pewnie tak. To niewielka różnica, a może wiele zmienić, dlatego osoby mające serce po lewej stronie, nie powinny się wahać, a powinny dać szansę Lewicy.

 • justas32

  Oceniono 53 razy 23

  Balbina - znów udało ci się oszukać tych mniej inteligentnych. Brawo ...

 • pepe2-3

  Oceniono 25 razy 15

  O w mordę...
  Będzie łomot...

 • punter

  Oceniono 28 razy 14

  Gdyby jeszcze tak szumowiny chłopsko-kukizowe wyleciały pod próg ... byłoby pięknie.

 • niezalany

  Oceniono 27 razy 13

  ależ tu skupisko glist pisowskich!?
  znowu sypnęli ukradzioną z PFN kasą?

 • justas32

  Oceniono 43 razy 11

  Zdebilały suweren wykarmiony na garnuszku Unii, dumny ze swoich "osiągnięć" ...

 • tylko.platforma

  Oceniono 28 razy 10

  Jeszcze nie wszystko stracone, w tym tygodniu mają wypłynąć seks taśmy Kuchcińskiego, będzie jazda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX