Wybory 2019. Grzegorz Schetyna rekomenduje Tomasza Siemoniaka na szefa klubu PO-KO

Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że przed kolejnym posiedzeniem Sejmu zarekomenduje na stanowisko przewodniczącego klubu PO-KO Tomasza Siemoniaka. Decyzja ta podyktowana jest rezygnacją z tej funkcji złożoną przez Sławomira Neumanna.
Zobacz wideo

Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w Szczecinie poinformował, że na stanowisko przewodniczącego klubu PO-KO zarekomenduje Tomasza Siemoniaka, który obecnie jest wiceszefem Platformy Obywatelskiej.

- Będziemy mieli posiedzenie Sejmu i także posiedzenie klubu i zarządu krajowego we wtorek, w przyszłym tygodniu. Będę rekomendował na stanowisko szefa klubu (parlamentarnego) pana posła Tomasza Siemoniaka - poinformował przewodniczący PO. Zmiana ta ma związek z decyzją Sławomira Neumanna, który w niedzielę poinformował, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. 

Wybory parlamentarne 2019. Nagrania w TVP Info

W ostatni piątek TVP Info opublikowała nagrania z 2017 r., na których szef klubu PO Sławomir Neumann w rozmowie z lokalnym działaczem partii w Tczewie przyznaje, że prezydenci miast mogą mieć nawet zarzuty prokuratorskie, a i tak nie przeszkodzi im to startować w kolejnych wyborach. Stwierdza też m.in., że "w Tczewie są same p***by" i "rzyga Tczewem". Według Sławomira Neumanna spotkanie zostało nielegalnie nagrane przez byłego już członka Platformy Obywatelskiej.  

Kilka dni po tym, jak TVP Info upubliczniła nagranie rozmowy polityka z działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa, Sławomir Neumann poinformował o rezygnacji z dotychczasowego stanowiska. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Neumann przyznał, że żałuje słów, które miał wypowiedzieć w emocjach.

Więcej o:
Komentarze (42)
Wybory 2019. Grzegorz Schetyna rekomenduje Tomasza Siemoniaka na szefa klubu PO-KO
Zaloguj się
 • readme.txt

  Oceniono 8 razy 6

  Przez Pana Schetynę znienawidze PO i KO. Rany Boskie, chłopie, Ty naprawdę nie wiesz kiedy ustąpić? Nie nadaje się do kierowania partią, źle się kojarzysz, jesteś mizerny i infantylny w wypowiedziach. Chłopie, daj żyć opozycji, odejdź. Niech młody i dynamiczny człowiek zajmie się liderowaniem.

 • matts06

  Oceniono 10 razy 6

  Do wszystkich lewicowców, którzy wahają się czy głosować na Lewicę czy na KO, właśnie kandydatka PO w debacie Rmf jasno zadeklarowała, że nie usuną religii ze szkoły, a co lepsze nie mają planów skończyć finansowania religii ze szkoły. Czyli macie jasność w temacie świeckiego państwa. W niedzielę głosujcie jak chcecie, ale nie dziwcie się, że głosując na konserwatystów, macie konserwatywne państwo.

 • sw.stefan

  Oceniono 13 razy 5

  Schetyna, trochę za późno ogarnąłeś się, buraku skończony.

 • westgreg

  Oceniono 9 razy 3

  Policzek dla Borysa Budki.

 • cleryka

  Oceniono 6 razy 2

  Nie ma w PO nikogo takiego,kto ma "jaja"? P.Siemoniak ich nie ma...szukaj grzegorzu po lewej stronie serca,może trafisz Arłukowicza,moim zdaniem b. dobry.

 • andrzej.wald

  Oceniono 4 razy 2

  Po wyborach de facto Tomasz Siemoniak zostanie nowym szefem klubu sPOKO.:-)

 • drugifotopstrykacz

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ten szujowaty lisek zrozumie, ze swoim poparciem rozdaje pocałunki śmierci?

 • snooka

  Oceniono 7 razy 1

  "Bobo" rzucony na nowy odcinek!

 • Sleza LECHITA

  Oceniono 11 razy 1

  Schetyna schowaj się idioto!To przez Ciebie PO upadła na pysk.Weź już spadaj chłopie,nie nadajesz się na Jezusa tylko na Judasza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX