Wybory 2019. Grzegorz Schetyna rekomenduje Tomasza Siemoniaka na szefa klubu PO-KO

Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że przed kolejnym posiedzeniem Sejmu zarekomenduje na stanowisko przewodniczącego klubu PO-KO Tomasza Siemoniaka. Decyzja ta podyktowana jest rezygnacją z tej funkcji złożoną przez Sławomira Neumanna.
Zobacz wideo

Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w Szczecinie poinformował, że na stanowisko przewodniczącego klubu PO-KO zarekomenduje Tomasza Siemoniaka, który obecnie jest wiceszefem Platformy Obywatelskiej.

- Będziemy mieli posiedzenie Sejmu i także posiedzenie klubu i zarządu krajowego we wtorek, w przyszłym tygodniu. Będę rekomendował na stanowisko szefa klubu (parlamentarnego) pana posła Tomasza Siemoniaka - poinformował przewodniczący PO. Zmiana ta ma związek z decyzją Sławomira Neumanna, który w niedzielę poinformował, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska

Wybory parlamentarne 2019. Nagrania w TVP Info

W ostatni piątek TVP Info opublikowała nagrania z 2017 r., na których szef klubu PO Sławomir Neumann w rozmowie z lokalnym działaczem partii w Tczewie przyznaje, że prezydenci miast mogą mieć nawet zarzuty prokuratorskie, a i tak nie przeszkodzi im to startować w kolejnych wyborach. Stwierdza też m.in., że "w Tczewie są same p***by" i "rzyga Tczewem". Według Sławomira Neumanna spotkanie zostało nielegalnie nagrane przez byłego już członka Platformy Obywatelskiej.  

Kilka dni po tym, jak TVP Info upubliczniła nagranie rozmowy polityka z działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa, Sławomir Neumann poinformował o rezygnacji z dotychczasowego stanowiska. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Neumann przyznał, że żałuje słów, które miał wypowiedzieć w emocjach.

Więcej o: