Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Wałęsa o wypowiedzi swojego ojca: "To nie był moment na takie słowa"

Jarosław Wałęsa odniósł się do kontrowersyjnej wypowiedzi swojego ojca Lecha Wałęsy, która padła z jego ust podczas ostatniej konwencji Koalicji Obywatelskiej. - Prosiłem, żeby ojciec dał pozytywny przekaz, ale poszło to niestety w zupełnie inną stronę - skomentował.
Zobacz wideo

Były prezydent Lech Wałęsa był gościem na warszawskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Gdy zabrał głos, nazwał nieżyjącego marszałka seniora Kornela Morawieckiego "zdrajcą". Słowa te wywołały burzę. Lech Wałęsa - a wraz z nim Koalicja Obywatelska - został skrytykowany przez publicystów i polityków z każdej strony sceny politycznej.

Jarosław Wałęsa o wypowiedzi swojego ojca: "Prosiłem, żeby ojciec dał pozytywny przekaz"

O komentarz do słów Lecha Wałęsy poproszono  jego syna Jarosława Wałęsę, który kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu nr 25 (Gdańsk). 

- Prosiłem, żeby ojciec dał pozytywny przekaz, ale poszło to niestety w zupełnie inną stronę. Rozmawialiśmy przed jego wystąpieniem, że to ostatni tydzień przed wyborami. (...) Na wszystko jest czas i miejsce. To nie był moment na takie słowa. Mój ojciec ma takie opinie na temat przeszłości, inni mają odmienne, ale to nie był dobry moment na udowadnianie tego, kto miał rację, a kto nie. To nie ten czas - powiedział Jarosław Wałęsa w rozmowie z "Wirtualną Polską"

Lech Wałęsa skrytykował polityków Koalicji Obywatelskiej. "Jest skrajnie praktyczną osobą"

Syn byłego prezydenta stwierdził, ze Lech Wałęsa "jest skrajnie praktyczną osobą" i uważa, że pewne rzeczy lepiej powiedzieć, niż milczeć.

- Chodziło mu o to, żeby nie dać się odciągnąć rywalom politycznym od merytorycznych spraw, jak zapaść w służbie zdrowia, inflacja czy zbliżający się kryzys. To są ważne tematy, a często jest tak, że opozycja daje się wciągnąć w niewygodną tematykę przez PiS. W tym sensie miał rację - stwierdził  Jarosław Wałęsa.

Przypomnijmy, że były prezydent Polski zaskoczył zgromadzonych na konwencji KO nie tylko słowami o Kornelu Morawieckim, ale także krytyką opozycji.

-  Naród was tak odbiera, jak odbiera, bo mnie nie słuchacie! (...) Daliście się wciągnąć na pole niewygodne. Specjalnie was wciągnęli! Daliście się władować. Nie tak się zwycięża - mówił Lech Wałęsa, zwracając się do polityków Koalicji Obywatelskiej. 

Więcej o:
Komentarze (109)
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Wałęsa o wypowiedzi swojego ojca: "To nie był moment na takie słowa"
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 22 razy 14

  Lech nigdy się nie kierował kalkulacjami wyborczymi, ciułaniem promili głosów, procent w tę czy w tamtą, tylko walił prosto z mostu.
  To co powiedział o Morawieckim, którego śmierć PiS wplótł w kampanie wyborczą bo trudno było tego też uniknąć jest jego uzasadnionym historycznie poglądem dot postaci, którą obóz władzy zaczął gloryfikować niewspółmiernie do jej osiągnięć.

 • valentin1943

  Oceniono 41 razy 13

  Nawet mordy zdradzieckie, złodzieje, folksdojcze i ludzie z krwią na rękach wypowiedziane przez doktora prawa nie zrobiły tyle szumu co parę słów prawdy wypowiedziane przez zwykłego elektryka.

 • mietekkowalski

  Oceniono 32 razy 12

  Najlepsze jest to, że Wałęsa nie zdaje sobie sprawy z tego, jak przysłużył się Kaczyńskiemu:)

 • trog73

  Oceniono 20 razy 10

  Niech mi ktos przypomni - bo mam dziure w pamieci - co pan Morawiecki senior mowil o zmianach w KRS, SN, ludziach protestujacych w demokratyczny sposob?

 • prinsik

  Oceniono 18 razy 10

  Strasznie szkoda, ze tak sie stalo.
  Lepiej powiedziec jedno slowo za malo niz dwa za duzo.

 • marek.usc

  Oceniono 15 razy 9

  A co Pisiory mówiły o Geremku, Mazowieckim i innych z gorszego sortu jak zmarli. to są świnie bezwstydne i każdy kto na nich głosuje jest świnią nie znającą się na otaczającym świecie

 • wiarus25

  Oceniono 12 razy 6

  Tylko tępe bydło, potomkowie chłopów pańszczyźnianych których z ludźmi zrównał Bierut w manifeście PKWN i reformie rolnej głosuje na bolszewicki PIS.

 • hen-live

  Oceniono 19 razy 5

  Solidarnośc Walcząca została stworzona przez SB dla osłabienia prawdziwej Solidarności.Kornel mógł nawet o tym nie wiedziec ale fakt jest faktem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX