Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Wałęsa o wypowiedzi swojego ojca: "To nie był moment na takie słowa"

Jarosław Wałęsa odniósł się do kontrowersyjnej wypowiedzi swojego ojca Lecha Wałęsy, która padła z jego ust podczas ostatniej konwencji Koalicji Obywatelskiej. - Prosiłem, żeby ojciec dał pozytywny przekaz, ale poszło to niestety w zupełnie inną stronę - skomentował.
Zobacz wideo

Były prezydent Lech Wałęsa był gościem na warszawskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Gdy zabrał głos, nazwał nieżyjącego marszałka seniora Kornela Morawieckiego "zdrajcą". Słowa te wywołały burzę. Lech Wałęsa - a wraz z nim Koalicja Obywatelska - został skrytykowany przez publicystów i polityków z każdej strony sceny politycznej.

Jarosław Wałęsa o wypowiedzi swojego ojca: "Prosiłem, żeby ojciec dał pozytywny przekaz"

O komentarz do słów Lecha Wałęsy poproszono  jego syna Jarosława Wałęsę, który kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu nr 25 (Gdańsk). 

- Prosiłem, żeby ojciec dał pozytywny przekaz, ale poszło to niestety w zupełnie inną stronę. Rozmawialiśmy przed jego wystąpieniem, że to ostatni tydzień przed wyborami. (...) Na wszystko jest czas i miejsce. To nie był moment na takie słowa. Mój ojciec ma takie opinie na temat przeszłości, inni mają odmienne, ale to nie był dobry moment na udowadnianie tego, kto miał rację, a kto nie. To nie ten czas - powiedział Jarosław Wałęsa w rozmowie z "Wirtualną Polską"

Lech Wałęsa skrytykował polityków Koalicji Obywatelskiej. "Jest skrajnie praktyczną osobą"

Syn byłego prezydenta stwierdził, ze Lech Wałęsa "jest skrajnie praktyczną osobą" i uważa, że pewne rzeczy lepiej powiedzieć, niż milczeć.

- Chodziło mu o to, żeby nie dać się odciągnąć rywalom politycznym od merytorycznych spraw, jak zapaść w służbie zdrowia, inflacja czy zbliżający się kryzys. To są ważne tematy, a często jest tak, że opozycja daje się wciągnąć w niewygodną tematykę przez PiS. W tym sensie miał rację - stwierdził  Jarosław Wałęsa.

Przypomnijmy, że były prezydent Polski zaskoczył zgromadzonych na konwencji KO nie tylko słowami o Kornelu Morawieckim, ale także krytyką opozycji.

-  Naród was tak odbiera, jak odbiera, bo mnie nie słuchacie! (...) Daliście się wciągnąć na pole niewygodne. Specjalnie was wciągnęli! Daliście się władować. Nie tak się zwycięża - mówił Lech Wałęsa, zwracając się do polityków Koalicji Obywatelskiej.