Wybory parlamentarne 2019. Tomasz Siemoniak o wypowiedzi Wałęsy: Te słowa mi się nie podobały

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak odniósł się do słów Lecha Wałęsy, które padły podczas niedzielnej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej. W trakcie przemówienia, były prezydent nazwał nieżyjącego Kornela Morawieckiego zdrajcą.

Tomasz Siemoniak w rozmowie z portalem WP.pl przyznał, że nie podobały mu się słowa byłego prezydenta Polski. Według wiceszefa PO sprawa ta jednak nie będzie miała wpływu na dalszą kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej.

Nie podobały mi się te słowa. Mogę klaskać Lechowi Wałęsie za całe jego życie - za wielkie dokonania, za Sierpień, za Solidarność, za '89 rok. Natomiast te słowa mi się nie podobały. Kornela Morawieckiego uważam za jednego z bohaterów naszej niepodległości. I tyle i tu trzeba postawić kropkę. Wydaje mi się, że tutaj nie ma co dolewać oliwy do ognia.

Wybory parlamentarne 2019. Tomasz Siemoniak: Na tym polega urok Lecha Wałęsy, że mówi co chce

Tomasz Siemoniak odpowiedział też na pytanie dziennikarza, który zastanawiał się, czy zaproszenie prezydenta Lecha Wałęsy na konwencję Koalicji Obywatelskiej było błędem. - Na tym polega urok Lecha Wałęsy, że mówi co chce, czasem przesadzi. Nie sądzę, by to zdarzenie miało większy wpływ na kampanię. Lech Wałęsa jest wielkim symbolem, jest naszą dumą. A i Kornel Morawiecki jest osobą, która swym życiem pokazała, że można robić swoje, zachować godność. - podsumował wiceszef PO.

Na koniec polityk stanął w obronie Lecha Wałęsy, który według Tomasza Siemoniaka jest poddawany w ostatnim czasie dużej presji. - To jest po prostu Lech Wałęsa. Też pamiętajmy, jakiemu atakowi on jest poddany, niesprawiedliwej presji, jakie oskarżenia są na niego rzucane. To też nie jest łatwa sytuacja dla kogoś, kto poświęcił całe życie dla Polski - zakończył rozmowę wiceszef Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (72)
Wybory parlamentarne 2019. Tomasz Siemoniak o wypowiedzi Wałęsy: Te słowa mi się nie podobały
Zaloguj się
 • wiesio_kopyto

  Oceniono 15 razy 7

  Hasło na dziś: Stop mowie nienawiści. Podpisali: Lech Wałęsa, Joanna Scheuring-Wielgus, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Sławomir Neumann, Stefan Niesiołowski i inni

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 15 razy 5

  "Tomasz Siemoniak o wypowiedzi Wałęsy: Te słowa mi się nie podobały" więc bijąc Bolkowi brawo nie cieszyłem się.

 • darek.1306

  Oceniono 10 razy 2

  rozgoryczenie i zawód KO PO i samym durniem grzesiem powoduje ze tu twardzielom z wyborczej odbiera resztki rozumku

 • tata_japoxa

  Oceniono 18 razy 2

  Jazdzewski zatopi KE Bolek zatopił KO. Chwała bohaterom!

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 9 razy 1

  festiwal samozaorania...

 • tata_japoxa

  Oceniono 13 razy 1

  Pszoniak, Neumann, Wizy, TW Bolek piękna passa. Szkoda ze wybory już za tydzień. Bo tak jeszcze z miesiąc i PO miałaby jednocyfrowy wynik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX