Wybory parlamentarne 2019. Czy Klaudia Jachira powinna zrezygnować z udziału w wyborach? [SONDAŻ]

Czy Klaudia Jachira - aktorka, youtuberka i kontrowersyjna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na posła - powinna zrezygnować ze startu w wyborach parlamentarnych 2019? 42,6 proc. ankietowanych uważa, że tak - pokazuje sondaż SW Research.
Zobacz wideo

SW Research Agencja Badań Rynku i Opinii przeprowadziła sondaż dla portalu rp.pl. Badani zostali zapytani o to, czy ich zdaniem Klaudia Jachira powinna zrezygnować ze startu w wyborach parlamentarnych. 42,6 proc. respondentów odpowiedziało, że tak, 16,1 proc., że nie. 41,2 proc. ankietowanych nie miało na ten temat zdania.

Kim jest Klaudia Jachira? Kandydatka KO budzi kontrowersje

Klaudia Jachira startuje w wyborach parlamentarnych 2019 z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 19 (Warszawa) z numerem 13. Z wykształcenia jest aktorką. Zrobiło się o niej głośno w związku z jej politycznymi happeningami. Przypomnijmy, że pod koniec września Klaudia Jachira zrobiła sobie zdjęcie przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w towarzystwie dwóch młodych kobiet trzymających transparent z napisem "Bób, hummus, włoszczyzna, vege". Po tym wydarzeniu usunięcia Jachiry z list Koalicji Obywatelskiej domagali się m.in. kombatanci z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. 

Klaudia Jachira była też krytykowana przede wszystkim za swoje wystąpienie podczas jednego ze spotkań z wyborcami, w czasie którego nazwała prezydenta Lecha Kaczyńskiego "nieudacznikiem tysiąclecia" i zaprezentowała "program telewizyjny", w którym znalazły się takie pozycje jak "quiz czyja to kończyna" czy "telenowela smoleńska M jak Macierewicz".