"Wprost": Gowin może utracić stanowisko wicepremiera. Emilewicz i Czaputowicz do dymisji

"Wprost" opisuje scenariusze, jakie może zrealizować PiS w przypadku wygrania wyborów. Z informacji tygodnika wynika, że z posadą wicepremiera pożegnać może się Jarosław Gowin. Niepewni swojej przyszłości mają być też ministrowie: Jadwiga Emilewicz, Krzysztof Tchórzewski i Jacek Czaputowicz.

Według "Wprost" Jarosław Kaczyński będzie chciał, by na czele rządu nadal pozostał Mateusz Morawiecki, co nie podoba się "ziobrystom". Jak opisuje tygodnik, Zbigniew Ziobro ma nadzieję wprowadzić do Sejmu od 15 do 20 posłów. Efekt ma być taki, że bez Solidarnej Polski PiS nie będzie mógł samodzielnie rządzić. Sam Kaczyński ma zakładać jednak, że ani SP, ani Porozumienie Jarosława Gowina nie będą miały zbyt silnej reprezentacji w przyszłej kadencji.

Co zrobi PiS, gdy wygra wybory? Możliwe dymisje

Jednocześnie szef PiS ma planować ograniczenie siły Gowina. Obecny wicepremier może stracić to stanowisko, ale prawdopodobnie utrzyma ministerstwo. Inny los czeka Jadwigę Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii może, jak podaje "Wprost" stracić resort. Taki scenariusz to rzekomo efekt wypowiedzi Emilewicz o tym, że nie konsultowano z nią pomysłu podniesienia płacy minimalnej. Podobnie ma stać się z Jackiem Czaputowiczem. Najbardziej realny scenariusz przewiduje, że na czele MSZ zastąpi go Krzysztof Szczerski. Dymisji może też spodziewać się minister energii. 

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż

Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego dla Gazeta.pl, "Gazety Wyborczej" i TOK FM, 42 proc. Polaków zagłosuje w najbliższych wyborach na PiS. Na ich głównych rywali, Koalicję Obywatelską, zagłosowałoby obecnie 29 proc. badanych. Trzecią siłą w nowym parlamencie zostałaby Lewica, popierana przez 13 proc. respondentów. Ostatnią partią, która dostałaby się na Wiejską jest balansująca na granicy progu wyborczego Konfederacja (5 proc. głosów). O wynikach sondażu możesz przeczytać więcej TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (166)
"Wprost": Gowin może utracić stanowisko wicepremiera. Emilewicz i Czaputowicz do dymisji
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 63 razy 61

  Zobaczymy za 5-10 lat do czego to wszystko doprowadzi,Dzisiaj bardziej niz kiedykolwiek potrafie zrozumiec rozbiory i okupacje Polski.Odwieczny polityczny burdel i igranie polska racja stanu,a potem powstania narodowe,przelew krwi ,ruiny i zgliszcza.

 • marymania

  Oceniono 43 razy 43

  Gowinowi znowu nie będzie starczać do pierwszego jak mu jedna fucha odpadnie. Pójdzie w gangsterkę jak Banaś? LOL

 • ian Kośki

  Oceniono 33 razy 33

  I o to chodzi tak jak za Stalina, dzisiaj dobry klepany po plecach jutro wróg narodu. Musi być w szeregach niepewność strach a zarazem wierność bo inaczej..., zresztą niskopienny stosuje to od dawna i dlatego ma takich podsłuch

 • jego-wysokosc

  Oceniono 26 razy 26

  Jarosław Gowin. Tym razem nie będzie się ani cieszył ani klaskał.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 29 razy 25

  Jak to Gowin utracić możesz stanowisko??, jak ten biedak do pierwszego teraz wyrobi?? No nic może Gessler go przyjmie na stanowisko zastępcy szefa departamentu obierania ziemniaków u siebie w jednym z szykkwasów

 • hipo krater

  Oceniono 25 razy 23

  Emilewicz zniknie tak samo, jak poprzednia minister cyfryzacji. Miały byc tylko paprotkami, jak pokazaly mze myślą, dostały wypad z baru. Jakoś mi ich nie szkoda.

 • latozradiem

  Oceniono 17 razy 17

  A jakie to ma znaczenie, kto jest jakim ministrem i czy w ogóle jest? O wszystkim decyduje jednoosobowo resortowe dziecko PRL-u, zyjące jak pączek w maśle (i w tamtych czasach i teraz )za nasze pieniadze, otoczone gorylam (za nasze pieniądze- ponad milion zeta rocznie) i pod opieką pani Basi (sekretarki komuszej ).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX