TVP Info wypuszcza nowe taśmy Neumanna. Mają również pochodzić z 2017 r. "PSL to oszuści"

TVP Info opublikowała kolejną część "taśm Neumanna". Pochodzą mniej więcej z tego samego okresu, co pierwsza część. Słychać na nich szefa klubu PO rozmawiającego z działaczami z Tczewa o konieczności mobilizacji Platformy przed wyborami samorządowymi, ponieważ jest to warunek, aby w ogóle "zaistnieć przy wyborach parlamentarnych". Zachęca do bezwarunkowego poparcia dla kandydatów swojej formacji, nawet jeśli lokalni działacze nie darzą ich sympatią.

Sławomir Neumann był nagrywany na przestrzeni ponad roku - zdradził były działacz PO, który w przebraniu, z kapturem na głowie, był gościem TVP Info. W programie "Strefa starcia" Michała Adamczyka zaprezentowano drugą część nagrań. Według stacji pochodzą one z listopada 2017 r.

Neumann przed wyborami samorządowymi: To nie są mili goście

- My, jako odpowiedzialna opozycja, chcemy wygrać 102 miasta prezydenckie

- mówi na nagraniu Sławomir Neumann.

- Będziemy popierać nawet takich, którzy nam się nie podobają. Tak jak Majchrowskiego w Krakowie. (...) To są, k***a, trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku***cy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory. Mamy 102 miasta prezydenckie i chodzi o to, żeby w niedzielę, k***a, wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym, że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch**, one są ważne, ale to jest ch**, mały etap. Bo jak przegramy wybory samorządowe, to nas nie ma w wyborach parlamentarnych. Nie ma nas, k***a

- to najmocniejszy cytat z taśmy opublikowanej przez TVP Info.

W rozmowie z "lokalnym działaczem PO" szef klubu apeluje o budowanie jak najszerszych list Platformy.

- K***a, nikogo się nie możesz pozbyć z Platformy. Bo budujesz szerokie listy, nie możesz się nikogo pozbyć. (..) chodzi o to, że Platforma jest silna i mówi: Kowalski Jan będzie i ch** mnie obchodzi Mirek, co ty masz do niego, czy uważasz, że on jest, k***a, ekspertem czy nie. W dupie to mamy. 

- mówił Neumann. 

- Platforma jest wartością, jak ktoś nie chce być albo dostaje ofertę i nie chce być, to jest jego, k***a, problem. Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spie***la

- podsumowuje polityk PO. W rozmowie pada również stwierdzenie "naszym koalicjantem jest PSL w powiecie, chociaż są oszustami".

- Boję się Sławomira Neumanna, to osoba bardzo mściwa - stwierdził dostarczyciel taśm TVP Info jeszcze przed publikacja nagrania.

"Absolutnie porażające"

Goście programu "Strefa starcia" zaproszeni do studia TVP Info, jak można się było łatwo przewidzieć, w większości skrytykowali Neumanna.

- To jest rzecz dla Polaków absolutnie porażająca - stwierdził Michał Karnowski. - Skoro tak jest w PO na poziomie samorządowym, to zapewne jest podobnie i na poziomie centralnym. Weźmy taśmy, na których nagrano Jarosława Kaczyńskiego - żadnego przekleństwa, żadnego nielegalnego czynu!

- Tak samo jest przecież w PiS - skomentowała krótko Joanna Senyszyn. - Ja nikogo nie bronię, ale my za dużo uwagi poświęcamy Neumannowi. W partiach zarządzanych autorytarnie to tak działa,

Sławomir Neumann nie jest już szefem klubu PO

Sławomir Neumann opublikował na swoim profilu na Facebooku oficjalne oświadczenie, w którym napisał o powodach swojej rezygnacji.

"W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (393)
TVP Info opublikowała nowe taśmy Neumanna. Pochodzą z 2017 roku sprzed wyborów samorządowych
Zaloguj się
 • o_kulson_nac

  Oceniono 64 razy 46

  Pamiętajcie ludzie - w pisie nie klną, nie kradną i nie dymają na boku.
  Dobry żart?

 • polakadam

  Oceniono 63 razy 35

  Wielkie mi coś. To już nawet zaklnąć nie można?
  Jak to się ma do Banasia który współpracował z przestępcami?
  TVP nie wie nic o Banasiu? Słaba ta telewizja. Nie nadążają.

 • rozterka47

  Oceniono 34 razy 22

  tasmy , podsłuchy , zakapturzeni goście - państwo PISu

  dzisiaj nagrywają polityków , jak spacyfikują polityków , bedą nagrywać dyrektorow , kierownikow a potem zwykłych obywateli , szykuje się terror jak za Stalina , nie zapomnijcie ,że wybijał też swoich jak mu się coś nie podobało

 • urian

  Oceniono 51 razy 21

  Piłsudski też klął i co na to Karnowski ? że ".... a, prezes nie klnie ?"

 • student_zebrak

  Oceniono 29 razy 19

  PiS to SB-ckie metody i prowokacje.
  Zastanow sie, zanim postawisz krzyzyk kolo nazwiska esbeckiego kandydata.
  Inaczej obudzisz sie w innej rzeczywistosci.

 • hektor7-1

  Oceniono 22 razy 18

  Dwa lata czekali, żeby udostępnić przed wyborami jakieś "męskie rozmowy". A niech nagrają wszystkie ugrupowania i zobaczymy, kto ma najbardziej soczystą wymowę. Niejednokrotnie niektórzy z tych "grzecznych" błysnęli w Sejmie swoją "kulturą", a swoich najbardziej charakterystycznych przedstawicieli ukryli na czas wyborów.

 • andrzej.bak

  Oceniono 25 razy 17

  No i co...to ma być afera???? Jaja sobie robicie????? Koleś trochę poprzeklinał, rzucił mięsem na temat lojalnosci partyjnej....i to ma być afera??????? To krótko przypomnę:
  Morawiecki- zakup działek od kościoła za bezcen
  Ziobro- fabryka troli w Ministerstwie Sprawiedliwości
  Kaczyński- próba wybudowania twin towers za państwowe pieniądze
  Banaś- burdel we własnej kamienicy
  To tylko niektóre kwiatki....

 • maks1956

  Oceniono 25 razy 15

  trudno porównywać Neumana do pisowskiego prezesa NIK Banasia który razem z kryminalistami gangsterami robił ciemne interesy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX