Burza po s這wach Lecha Wa喚sy na konwencji KO. Komentarze: "Nieludzkie, g逝pie, haniebne"

By造 prezydent Lech Wa喚sa pojawi si jako go嗆 na warszawskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej i zabra g這s. S康z帷 po komentarzach, przedstawiciele opozycji b璠 tej chwili 瘸這wa. Jego s這wa o nie篡j帷ym Kornelu Morawieckim wywo豉造 fal krytyki w鈔鏚 publicyst闚 oraz polityk闚 od prawa do lewa - r闚nie tych startuj帷ych z list Koalicji Obywatelskiej.

- Wybaczyłem mu – powiedział podczas konwencji KO w Warszawie Lech Wałęsa, mając na myśli nieżyjącego marszałka seniora Kornela Morawieckiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę na warszawskich Powązkach. – Oni z niego robią bohatera. A on? W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on kozaczy i zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada. Wiedziałem, że on sobie teraz nie nakozaczy - mówił Wałęsa.

Jego słowa wywołały lawinę komentarzy - głównie negatywnych.

Komentarze polityków: "Przebiliście dno", "to było niepotrzebne"

"Wałęsie od dawna wszystko się myli, także bohaterowie ze zdrajcami" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

"Wczoraj krytykowałem hipokryzję polityków PiS względem zmarłego, ale wy przebiliście dno" - dodał Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Beata Szydło, cytowana przez Interię, stwierdziła zaś: "Dzień po pogrzebie takie słowa z ust byłego prezydenta to po prostu żal. Jest mi bardzo przykro, że doczekaliśmy takich czasów. Jest to brak szacunki i dla tych, którzy żyją, i przede wszystkim brak szacunku dla pamięci zmarłego i tak wybitnego Polaka".

Michał Dworczyk, szef KPRM, również krytycznie skomentował emocjonalne słowa byłego prezydenta:

- Te słowa nie były potrzebne. Nie klaskałem Lechowi Wałęsie. Niezależnie od tego jak oceniam Kornela Morawieckiego w tym ostatnim okresie, a oceniam niedobrze, źle go oceniam, to był to człowiek dzielny, był to człowiek, któremu należy się szacunek - skomentował przemówienie Wałęsy dla Polskiej Agencji Prasowej wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

- Przede wszystkim wyrazy współczucia dla Mateusza Morawieckiego. Sama wiem, jak ciężko jest stracić bliskiego i być w tym czasie w takim ostrzale medialnym – dodała koncyliacyjnie Barbara Nowacka.

Komentarze publicystów: kto to wymyślił?

Dziennikarz Wojciech Szacki zapytał retorycznie na Twitterze, czyim pomysłem było dopuszczenie byłego prezydenta do mikrofonu

Patryk Michalski z RMF nazwał Wałęsę "koniem trojańskim tej konwencji":

Dominika Wielowieyska kategorycznie stwierdziła: "to nie do przyjęcia". 

"Nieludzkie, głupie, haniebne" - podsumował Marek Migalski.

Wi璚ej o:
Komentarze (508)
Burza po s這wach Lecha Wa喚sy na konwencji KO o zmar造m Kornelu Morawieckim. Komentarze polityk闚 i publicyst闚
Zaloguj si
 • ar.co

  Oceniono 152 razy 80

  Wa喚sa g這郾o powiedzia to, co po cichu my郵 wszyscy, kt鏎zy cokolwiek wiedz o latach 80, XX wieku: jak to si sta這, 瞠 Morawiecki by wtedy nietykalny dla s逝瘺?

 • wan20_3

  Oceniono 125 razy 71

  Morawiecki dokona roz豉mu Solidarno軼i czyli zdradzi ruch. To samo by這 po 89 r. gdzie Morawiecki i Solidarno嗆 Walcz帷a by豉 przeciwnikiem okr庵貫go sto逝 i to by這 wyj徠kowo nierozs康ne. bo alternatyw mog豉 by walka czyli jak w Jugos豉wii. Okr庵造 St馧 nas od tego wyratowa jak i postawa spo貫czna, kt鏎a nie chcia豉 zbyt radykalnych dzia豉.

 • chmjel

  Oceniono 128 razy 66

  Kurcz, przecie zas逝gi Morawieckiego s 瘸dne. 畝den z niego bohater. Lechu ma racj, ja rozumiem, pora niezbyt odpowiednia ale z drugiej strony Lechu jest za stary i zbyt zas逝穎ny dla Polski 瞠by si certoli.

 • ewulka987

  Oceniono 73 razy 49

  Po raz wt鏎y PiS- 豉jdaki graj trumn w kampanii wyborczej i 鄉i krytykowa NOBLIST, kt鏎ego jeszcze gorzej opluwali. Nim Mateusz Morawiewcki dosta si do rz康u PiS ,ma這 kto zna jego ojca ,opr鏂z lokalnych dzia豉czy z Wroc豉wia, a pogrzeb zorganizowa mu syn za pa雟twow kas z pomp ponad jego zas逝gi. Zaprawd w oczach J璠raszewskiego i G康eckiego rozwodnik po 鄉ierci jest wzorem wszelkich cn鏒 a Prezydent KOMOROWSKI , katolik i ojciec 5 dzieci by przez polski KK wyklety nies逝sznie.

 • j-ugo

  Oceniono 87 razy 49

  O zmar造m nie mo積a m闚i 幢e? Mo積a m闚i prawd. To powiedzia Lech Wa喚sa !

 • robertjjurek

  Oceniono 112 razy 48

  Wa喚sa powiedzia nag prawd.
  Kornel Morawiecki niczym si nie zas逝篡.
  Po prostu by i tyle.

 • nanabun

  Oceniono 67 razy 47

  Co takiego z貫go powiedzia? Robienie z Kornela wielkiego bohatera, tylko dlatego 瞠 jest tatusiem Mateuszka-k豉mczuszka jest skrajnie chore. Zak豉da swoje kanapowe ugrupowanie, gdy jedno嗆 by豉 bardzo wa積a. Nie dokona w 篡ciu niczego szczeg鏊nego. Taki prawy, a pozwoli na glosowanie na cztery r璚e. Nie zap豉ci za remont siedziby swojej partii - grzech z serii "wo豉j帷ych o pomst do nieba".

 • 500nakrowe

  Oceniono 65 razy 43

  Brawo Lechu! Pe軟a, zgoda.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 65 razy 41

  Wa喚sa jaki jest,taki jest,ale o tym Morawieckim ma 100 % racji - ten Kornel ,czy jak mu tam, to zwyk造 kleptoman i populista oraz naci庵acz.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX