Wybory parlamentarne 2019. Jest nowy sondaż. Tylko cztery partie w Sejmie, PiS umacnia się na prowadzeniu

PiS zdobyłoby 44,3 proc. głosów, przy wyborczej frekwencji na poziomie 56,8 proc. - to wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy formacje: Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL.
Zobacz wideo

Wybory parlamentarne 2019 już 13 października, więc najbliższy tydzień będzie obfitował w ostatnie sondaże przed tym, jak Polacy pójdą do urn. Najnowszy opublikował w piątek wieczorem portal Onet - jest autorstwa IBRiS. Wynika z niego, że niekwestionowanym liderem pozostaje Prawo i Sprawiedliwość.

Głosować na PiS (a właściwie Zjednoczoną Prawicę, czyli PiS, Porozumienie i Solidarną Polskę) chce 44,3 proc. badanych (wzrost o 3 punkty procentowe względem poprzedniego badania).

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: cztery partie w Sejmie

Na Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni) chce zagłosować 24,3 proc. ankietowanych (spadek o 2,2 pkt. proc.). Podium zamyka Lewica (SLD, Razem i Wiosna) z wynikiem 12 proc. (0,2 pkt. proc. spadku). Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL, Kukiz'15) - 5,9 proc. (spadek o 1,3 pkt. proc.).

Konfederacja (Ruch Narodowy, KORWiN), znalazła się natomiast pod progiem wyborczym z wynikiem 3,6 proc. Prawie co dziesiąty ankietowany wybrał odpowiedź "trudno powiedzieć" (9,7 proc.).

Jak opisuje Onet, w oparciu o te wyniki sondażu, PiS wprowadziłoby 253 posłów do Sejmu, KO 137, Lewica 50, a PSL - 19. Ostatnie miejsce przypadłoby Mniejszości Niemieckiej.

Frekwencja według sondażu wyniosłaby 56,8 proc. Badanie przeprowadzono metodą CATI 2-3 października na próbie 1100 Polaków.

Więcej o:
Komentarze (434)
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS wygrywa i umacnia się na prowadzeniu. Cztery partie w Sejmie
Zaloguj się
 • bosman64

  Oceniono 93 razy 57

  Miałem ci ja złoty róg, ostał mi się jeno sznur...
  Znacie to? A powinniście! Historia czasami się powtarza. Nawet Bismark twierdził że Polacy są za głupi aby mieć własne państwo. Właśnie udowadniamy że drań miał racje.

 • myciel66

  Oceniono 47 razy 23

  Może trzeba zostawić tych uwiedzonych, przekonanych, przekupionych przez Kaczego uwodziciela, żeby przeżyli ten swój sen do końca. Historia zna takich uwodzicieli i skutki takiego uwiedzenia. Ale widać, że ludzie niczego się nie uczą. Podejrzewam, że pobudka będzie bardzo bolesna. Jedynie żal mi niewinnych dzieci, którym uwiedzeni opiekunowie szykują kiepski los.

 • franclajn

  Oceniono 42 razy 22

  Zaczynamy jak za komuny doganiać i przeganiać Francję, Niemcy i Anglię. Nadchodzi totalna katastrofa.

 • urian

  Oceniono 49 razy 21

  Najsmutniejsze jest to, że zwykłym ludziom zależy bardziej na odsunięciu PiS-u od władzy niż politykom opozycji. Lewica zapowiadała , że będzie " gryźć trawę", że ostatnie dwa tygodnie to będzie petarda. Połowę tych 2 tygodni już minęło, a nawet kapiszona nie ma. W KO jedyną osobą która się stara coś zrobić to Nowacka, pozostali z pierwszych trójek na listach wiedzą, że i tak wejdą to nie widzą powodu by się napinać. Pozostali wiedzą, że i tak nie wejdą, to po co fatyga. A Polska i Polacy ? Mają to gdzieś ! PiS, a właściwie kierownictwo PiS nie ma Polski i Polaków gdzieś, postanowili przejąć w całości na własność.

 • hi2per

  Oceniono 31 razy 17

  Teraz już dwa sondaże dziennie??? Czemu nie sondaż co godzinę? Może jak Iksinski się wypróżni to zmieni zdanie.

 • gr39

  Oceniono 42 razy 16

  Chcecie syfu - będziecie mieli. I kopulujta zapładniajta swoje brzydkie żony żeby pinsetki wpływały hołoto

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX