Wybory 2019. Koalicja Obywatelska odpowiada na "cysterny wstydu". W trasę ruszają "ładunki dumy"

Wybory parlamentarne 2019. Po "cysternach wstydu" przyszedł czas na "ładunki dumy". Koalicja Obywatelska zaprezentowała ciężarówki, na których chwali się swoimi dokonaniami. - Jest wiele rzeczy, z których jesteśmy dumni - powiedział Arkadiusz Chęciński, szef śląskiego sztabu KO.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że "cysterny wstydu PO-PSL" to element kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca chce za ich pomocą uświadomić Polakom, jak dziurawy był system finansów publicznych, kiedy rząd tworzyły Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. 

- Polacy pracowali bardzo dużo i ciężko, ale gdzieś te pieniądze wyciekały, poprzez proceder przemytu paliwa straty sięgały 20-24 mln zł dziennie; trzeba było się zatem zabrać za tych bandytów w białych kołnierzykach - mówił w Świecku premier Mateusz Morawiecki.

Wybory parlamentarne 2019. "Ładunki dumy" ruszają w trasę. Przypomną Polakom o zasługach rządu PO-PSL

Koalicja Obywatelska postanowiła odpowiedzieć swoim przeciwnikom w podobny sposób. Efektem są tzw. "ładunki dumy", które mają przypominać o dokonaniach rządu PO-PSL. 

- To nasza odpowiedź na „cysterny wstydu”, które pokazał PiS. Jest wiele rzeczy, z których jesteśmy dumni. I chcemy z takim przesłaniem dotrzeć do każdego zakątka województwa śląskiego. Co ważne, to mobilna reklama, więc będziemy w różnych miejscach. Będzie nie tylko jeździć, ale również stać. Szczególnie w godzinach szczytu, żeby nie sprawiać kłopotów kierowcom - powiedział Arkadiusz Chęciński, którego słowa cytuje "Gazeta Wyborcza"

Na "ładunkach dumy" napisano m.in. ile kilometrów autostrad i dróg ekspresowych zostało oddanych do użytku za czasów poprzedniego rządu, ile powstało wówczas Orlików, żłobków i przedszkoli oraz o ile wzrosła płaca minimalna.

Więcej o:
Komentarze (209)
Wybory 2019. Koalicja Obywatelska odpowiada na "cysterny wstydu". W trasę ruszają "ładunki dumy"
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 46 razy 32

  Jakby nie patrzeć , za rządów PO Polska się powoli bo powoli ale jednak rozwijała .

  Za rządów PISu Polska się powoli bo powoli ale jednak "zwija" .

  Dlatego będę głosowała za KO , jednak, i to zdecydowanie .

 • tigr

  Oceniono 39 razy 29

  A nikomu nie przyszło do głowy, że pis jeździ cysternami z orlenu, bo limuzyny wszystkie już porozbijał :D

 • nietyp

  Oceniono 34 razy 22

  " trzeba było się zatem zabrać za tych bandytów w białych kołnierzykach - mówił w Świecku premier Mateusz Morawiecki. "

  A czy szemrane transakcje "zakupu" ziemi od kościoła katolickiego, za prawie darmo,, również kwalifikują się do działań w kategorii "bandytów w białych kołnierzykach"???

 • kruk6666

  Oceniono 35 razy 19

  No i już kremowsko-PiS-owskie trolle popuściły na rzadko, i gówienko wybiło.

 • czarnykatabas

  Oceniono 27 razy 13

  No nie !!! Koniec świata. Pisie trolle na Gazeta I Gazeta Wyborcza. Gdzie jeszcze rozleje się ten rzadki kał ???

 • bialywywiad

  Oceniono 15 razy 11

  A Tupolew Zapomnienia wyleci?!

 • mcguirre

  Oceniono 19 razy 11

  Lepsze byłyby kontenery głupoty pokazujące wszystkie „osiągnięcia” podłej zmiany. No i laweta wioząca słynny jacht z połamanym żaglem obrazujący pozycję polski na arenie międzynarodowej ale ten gdzieś utknął w obcym porcie i czeka na naprawę z naszych pieniędzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX