Program Konfederacji. Na kogo głosować w wyborach? [Wybory parlamentarne 2019]

Program Konfederacji w wyborach parlamentarnych 2019. Jednym z komitetów, którym udało się zarejestrować listy kandydatów do Sejmu we wszystkich województwach jest Konfederacja Wolność i Niepodległość. Jakie obietnice i postulaty znalazły się w programie tego ugrupowania?
Zobacz wideo

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Tego dnia zdecydujemy o obsadzie 460 poselskich i 100 senatorskich mandatów. W przypadku wyborów do izby niższej parlamentu pięciu ugrupowaniom udało się zarejestrować listy w całym kraju - są to: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, PSL-Koalicja Polska, SLD (Lewica) oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość. Z jakimi hasłami do październikowych wyborów idzie koalicja, w skład której wchodzą partie: KORWiN i Ruch Narodowy, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, Liga Narodowa oraz Partia Kierowców? 

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja - program i postulaty

Program Konfederacji liczy 20 stron, a jego pełna wersja dostępna jest na oficjalnej stronie koalicji. Jakimi propozycjami i postulatami ugrupowanie chce przekonać do siebie Polaków? 

Propozycje programowe Konfederacji:

- Program 1000 plus: redukcja PIT do zera procent, dobrowolne składki ZUS oraz benzyna po 3 zł za litr,

- parametryzacja pracy sądów i prokuratury, proces w 1 miesiąc, cyfryzacja i uproszczenie procedur,

- bon oświatowy (umożliwiający każdemu rodzicowi opłacenie nauki jego dziecka), uwolnienie zawodu nauczyciela, obrona szkół przed "przed inwazją samozwańczych „seksedukatorów i propagandystów ruchu LGBT", wprowadzenie bonu kulturalnego,

- bezpieczeństwo narodowe - silna polska armia, stanowcza i niezależna polityka zagraniczna, bezpieczeństwo energetyczne, odpowiedzialna polityka migracyjna, brak zgody na dalszą utratę suwerenności na rzecz UE, wypowiedzenie pakietu klimatycznego,

- zdrowe życie - całkowity zakaz importu śmieci do Polski, ochrona lasów, zdrowa żywność,

- gwarancja bezpieczeństwa życia od momentu poczęcia,

- uchwalenie ustawy o drobnym handlu, Podniesienie limitu, po przekroczeniu którego przedsiębiorca musi zarejestrować się na VAT, do 400 000 zł, związanie kwoty wolnej od podatku z minimalnym wynagrodzeniem za pracę.

Więcej o: