Kto na premiera? "SE": Kidawa-Błońska nokautuje Schetynę i jest już tuż za Morawieckim [SONDAŻ]

Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster, Polacy na stanowisku premiera chcieliby widzieć Mateusza Morawieckiego lub Małgorzatę Kidawę-Błońską. Wynik potencjalnej kandydatki Koalicji Obywatelskiej jest nokautujący dla Grzegorza Schetyny, którego w tej funkcji widzi zaledwie 2 proc. respondentów.

Z badania Instytutu Pollster "Kto na premiera" wykonanego dla "Super Expressu" wynika, że znaczna część Polaków na stanowisku premiera chciałaby zobaczyć Mateusza Morawieckiego. Takie zdanie wyraziło 25 proc. respondentów.

Sondaż "Kto na premiera". Kidawa-Błońska miażdży wynikiem Schetynę

Tuż za nim plasuje się jednak Małgorzata Kidawa-Błońska, potencjalna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. W takiej roli widzi ją aż 20 proc. badanych. To wynik miażdżący dla Grzegorza Schetyny, który powinien zostać premierem tylko według 2 proc. uczestników sondażu. To też jeden z gorszych wyników w sondażu - mniejsze poparcie otrzymał tylko Włodzimierz Czarzasty, którego wskazał zaledwie 1 proc. badanych.

Zobacz wideo

Szydło, Kukiz i Kaczyński z wynikiem lepszym niż Schetyna

Po 5 proc. respondentów wybrało jako swojego kandydata na premierę Pawła Kukiza, Beatę Szydło i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na kolejnym miejscu uplasował się Janusz Korwin-Mikke z wynikiem równym 4 proc. Po 3 proc. poparcia otrzymali Adrian Zandberg i Jarosław Kaczyński.

28 proc. uczestników badania nie potrafiło wskazać swojego kandydata na premiera.

Sondaż został zrealizowany w dniach 24-25 września na próbie 1101 dorosłych Polaków.

Więcej o:
Komentarze (312)
Wybory parlamentarne 2019. Polacy woleliby na premiera Kidawę-Błońską niż Schetynę [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 30

  Niedospany jakoś mało popularny. Tylko trzy procent? A na piknikach suwereny prawie go na rękach nosiły..Znaczy się statyści.

 • czechy11

  Oceniono 37 razy 29

  Kidawa versus Szydło, Przyłębska. To jak porównanie mercedesa do popowodziowego Seicento skasowanego przez Szydło w drodze fo klepania kotletów Edkowi

 • matylda1001

  Oceniono 35 razy 27

  Kilka dni temu kurdupel powiedział: "Przy całym szacunku pani Kidawa-Błońska to nie Beata Szydło" i miał 100% racji :) Gdzie tam prostaczce Szydło do inteligentnej, kulturalnej, eleganckiej PANI Kidawy-Błońskiej.

 • 4ted

  Oceniono 28 razy 22

  Nawet, gdyby Schetyna miał być dobrym premierem, to jego wybór jest zły. Dlaczego? Bo fala hejtu, często bezzasadnego, bez argumentów działa i jest siłą hejtujących. Z hejtem nie da się dyskutować, bo hejt nie oczekuje dyskusji, dlatego jest tak skuteczny.
  To samo spotkało PO, jako partię.

  W przypadku kandydata na premiera jest inny wybór.
  W przypadku partii nie ma wyboru i trzeba przebić się przez ten hejt i wybrać KO.
  Odsunąć od władzy chamów, oszustów, złodziei, pyszałków, megalomanów, populistów, chciejców, cwaniaków, bandytów, alfonsów, podróżników za nasze i misiewiczów. Przywrócić normalność i demokratyczne państwo prawa.

 • czechy11

  Oceniono 26 razy 18

  Kidawa piękna rodzina, piękny charakter piękna kobieta gdzie tu porównywać do pazernego bankstera i jego tatusia głosującego na dwie ręce ruskiego szpicla.

 • myciel66

  Oceniono 19 razy 17

  Jak się tu puszą za srebrniki trolle pisowskie. Jaką nędzą moralną trzeba być, żeby prostytuować się za szmal. Kaczyński to nieszczęście dla Polski: warchoł - "Konstytucja to tylko taka książeczka", "ja bez żadnego trybu", paranoik smoleński - te miesięcznice, tylko one go rajcowały po dojściu do władzy, i pomsta na Tusku - 1 : 27 w Brukseli. Wydał, z naszej wspólnej kasy setki mld zł dla pomsty i paranoi. Szczucie przez Jacka Kurskiego w TV to zbrodnia. Czyli jesteście po ciemnej stronie mocy, trolle. I bierzecie odpowiedzialność na siebie, za to, co się z tym krajem stanie. Mam nadzieję, że rozliczymy PiS i was, za to, co temu krajowi zrobiliście.

 • policzna

  Oceniono 23 razy 17

  Bardzo mi się podoba hasło "republika banasiowa" :-)

 • Jan Kos

  Oceniono 35 razy 17

  Błońska ma zacnych przodków. Matołżesz ojca sypiącego bolszewickimi sloganami z sejmowej mównicy o wższości ludu nad prawem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX