Kto na premiera? "SE": Kidawa-Błońska nokautuje Schetynę i jest już tuż za Morawieckim [SONDAŻ]

Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster, Polacy na stanowisku premiera chcieliby widzieć Mateusza Morawieckiego lub Małgorzatę Kidawę-Błońską. Wynik potencjalnej kandydatki Koalicji Obywatelskiej jest nokautujący dla Grzegorza Schetyny, którego w tej funkcji widzi zaledwie 2 proc. respondentów.

Z badania Instytutu Pollster "Kto na premiera" wykonanego dla "Super Expressu" wynika, że znaczna część Polaków na stanowisku premiera chciałaby zobaczyć Mateusza Morawieckiego. Takie zdanie wyraziło 25 proc. respondentów.

Sondaż "Kto na premiera". Kidawa-Błońska miażdży wynikiem Schetynę

Tuż za nim plasuje się jednak Małgorzata Kidawa-Błońska, potencjalna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. W takiej roli widzi ją aż 20 proc. badanych. To wynik miażdżący dla Grzegorza Schetyny, który powinien zostać premierem tylko według 2 proc. uczestników sondażu. To też jeden z gorszych wyników w sondażu - mniejsze poparcie otrzymał tylko Włodzimierz Czarzasty, którego wskazał zaledwie 1 proc. badanych.

Zobacz wideo

Szydło, Kukiz i Kaczyński z wynikiem lepszym niż Schetyna

Po 5 proc. respondentów wybrało jako swojego kandydata na premierę Pawła Kukiza, Beatę Szydło i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na kolejnym miejscu uplasował się Janusz Korwin-Mikke z wynikiem równym 4 proc. Po 3 proc. poparcia otrzymali Adrian Zandberg i Jarosław Kaczyński.

28 proc. uczestników badania nie potrafiło wskazać swojego kandydata na premiera.

Sondaż został zrealizowany w dniach 24-25 września na próbie 1101 dorosłych Polaków.