Wybory 2019. Nowy spot KO. Grzegorz Schetyna: "Jarek, posłuchaj rozmowy zwykłej polskiej rodziny"

Wybory parlamentarne już 13 października więc kampanie wyborcze ugrupowań są coraz bardziej dynamiczne. Wyborców stara się przekonać między innymi Koalicja Obywatelska, która w najnowszym spocie wskazuje na błędy w programach socjalnych partii rządzącej.
Zobacz wideo

Na portalach społecznościowych Platformy Obywatelskiej udostępniony został spot wyborczy, w którym opozycja chce zwrócić uwagę na problemy, jakie pojawiają się mimo wprowadzenia tak zwanej dobrej zmiany. Bohaterami spotu Koalicji Obywatelskiej jest rodzina, która dziękuje za przyznanie im świadczenia 500 Plus i jednocześnie wskazuje na inne niedogodności, z którymi musi się mierzyć.

Wybory parlamentarne 2019. Nowy spot Koalicji Obywatelskiej i rozmowy "zwykłej polskiej rodziny": "Jarek, posłuchaj!"

Spot wyborczy Koalicji Obywatelskiej zaczyna się zaskakująco, bo od podziękowań skierowanych do Prawa i Sprawiedliwości. Bohater mówi w nim: - "Chcielibyśmy z żoną i dziećmi podziękować za 500+". Na tym jednak kończą się słowa uznania dla partii rządzącej, a sam premier zostaje nazwany "tym bogatym z Warszawy":

Ale to nie wszystko. Będę szczery. Panie Premierze, to nie jest w porządku. Samo 500+ nie wystarczy, by żyć. Przecież wszystko cały czas drożeje, a takie 500 plus dostaje każdy. Ten bogaty z Warszawy jak Pan i tacy jak my.

W spocie zwrócono uwagę między innymi na ostatnie problemy, którymi żyli Polacy. Składały się na nie rosnące ceny jedzenia, brak leków w aptekach czy wydłużające się kolejki do lekarzy, a także reforma edukacji, która w niektórych szkołach oznacza naukę w trybie popołudniowym. Bohater kontynuuje: - To jest ta dobra zmiana, którą obiecywaliście? Telewizja pokazuje, jak jest wspaniale, a nas po ludzku trafia, jak słyszymy o tych Waszych samolotach, limuzynach i premiach. Panie Premierze, my na taką Polskę już nie chcemy głosować.

Spot Koalicji Obywatelskiej został udostępniony także przez przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę, który do obejrzenia nagrania zachęca samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego

Więcej o: