Wybory parlamentarne 2019. TVP pominęła Konfederację w sondażu. Krzysztof Bosak zapowiada proces

W czwartek w głównym wydaniu "Wiadomości" zaprezentowany został sondaż wyborczy przeprowadzony przez Pollster dla "Super Expressu". Telewizja Publiczna w omówieniu pominęła Konfederację, co zostało zauważone przez kandydatów tego ugrupowania. Krzysztof Bosak ocenił to jako "publiczną kompromitację w kwestii uczciwości wobec społeczeństwa" i zapowiedział proces przeciwko TVP.
Zobacz wideo

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl w czwartek 26 września w głównym wydaniu "Wiadomości" w Telewizji Polskiej zaprezentowano sondaż wyborczy, w których pokazano wyniki Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Grafiki pominęły Konfederację, która jest piątym ugrupowaniem, któremu udało się wystawić listy swoich kandydatów we wszystkich okręgach.

Krzysztof Bosak oburzony. TVP nie pokazało wyników Konfederacji w sondażu wyborczym: "W kilka lat stali się bardziej prymitywną wersją tego wszystkiego, z czym ponoć walczyli"

W sondażu przeprowadzonym przez Pollster na zlecenie "Super Expressu" partia rządząca utrzymuje prowadzenie i zdobywa 45 procent głosów badanych. Na kolejnych miejscach znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 26 procent, Lewica, na którą zagłosowałoby 14 procent ankietowanych, PSL-Koalicja Polska z 7 procentami głosów oraz Konfederacja z 5 procentami poparcia. TVP ominęła wynik Konfederacji, która zgodnie z tym sondażem weszłaby do Sejmu.

Sytuację tę skomentowali działacze Konfederacji Wolność i Niepodległość. Wśród nich jest m.in. kandydat na posła Krzysztof Bosak, który w kilku postach na Twitterze napisał:

Zaczynali od haseł o „rewolucji moralnej”, a doszli do publicznej kompromitacji w kwestii uczciwości wobec społeczeństwa. Towarzyszy im poczucie siły, ale tak naprawdę to co robią jest oznaką ich poczucia słabości. Wiadomości TVP dziś otwarcie SKŁAMAŁY twierdząc, że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu i jednocześnie prezentując sondaż w którym przekroczyliśmy próg. Prawnicy z Konfederacji już pracują nad pozwem w trybie wyborczym przeciw dezinformacji zawłaszczanej przez PIS stacji tv.

Krzysztof Bosak przypomniał również pozew, jaki Konfederacja wytoczyła "Faktom" TVN. Wtedy też telewizja nie wymieniła Konfederacji jako jednego z ugrupowań ogólnopolskich w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W maju w sprawie "przemilczenia Konfederacji w materiale z 16 kwietnia o komitetach wyborczych", ugrupowanie to wygrało proces w trybie wyborczym, a TVN musiało opublikować sprostowanie.

Materiał "Wiadomości" skomentowali też inni działacze Konfederacji. Robert Winnicki napisał - "Wiadomości” TVP w kolejnych akcjach przeciw #Konfederacja zawstydzają Urbana i Michnika. Ale patrzmy też na tych, którzy przyzwalająco milczą. Tych „prawych”, „niezależnych”, „niepokornych”. W kilka lat stali się bardziej prymitywną wersją tego wszystkiego, z czym ponoć walczyli. 

Więcej o:
Komentarze (138)
Wybory parlamentarne 2019. TVP pominęła Konfederację w sondażu. Krzysztof Bosak zapowiada proces
Zaloguj się
 • hrubygazda

  Oceniono 22 razy 20

  konfederacja to nie moja bajka jednak tu mają racje telewizja niby publiczna a może właściwie z domu publicznego jest dużo gorsza niż ta komunistyczna z stanu wojennego

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 24 razy 14

  Jak pisowcy nie będą szukali koalicjanta po wyborach to wtedy chętnie się do was odezwą. Na razie mają was w dudzie.

 • ms_g.pl

  Oceniono 13 razy 13

  Można nie popierać Konfederacji, ale to co robi TVpis przechodzi ludzkie pojęcie.

 • ps11111ps

  Oceniono 17 razy 13

  Sukces Konfederacji będzie porażką PiS
  Już teraz obrońcy życia muszą się poważnie zastanowić czy popierać pis, ktory otwarcie zapowiedzial, ze nie bedzie zakazywal aborcji i zmieniał kompromisy aborcyjnego? Czy przenieść swe głosy na Konfederacje, która jest jedynym ugrupowaniem, mającym obronę życia nienarodzonego na sztandarach. Odebranie kilku procent PiSowi i przekazanie ich Konfederacji spowoduje pojawienie sie w Sejmie kilkunastu mega oszołomów, ale jednocześnie zabierze większość parlamentarną PiSowi. Może warto?

 • maw1988

  Oceniono 12 razy 10

  Niech konfederacja wprowadzi tak że 3 posłów w tym Korwina do sejmu i niech ci trzej posłowie będą potrzebni do rzadzenia. Kaczyński zasługuje na takiego psikusa od losu :D

 • cehaem

  Oceniono 13 razy 9

  Caluski, Krzysiu!

 • josemari

  Oceniono 14 razy 6

  PIS w zamian za zapewnienie sobie władzy w przyszłości już rozpoczął transferowanie majątku do organizacji przemysłu holokaustu. Oczywiście to nie będą jawne przelewy na konta bankowe tylko finansowanie różnych fundacji (Polska Fundacja Narodowa), muzeum Polin, cmentarzy żydowskich (100 mln zł!), grantów, szkoleń, reklam, projektów antydyskryminacyjnych dla różnych stowarzyszeń i spółeczek, koncesji dla firm z udziałem izraelskiego kapitału np. na zarządzanie autostradami, koncernami energetycznymi, paliwowymi, farmami wiatrowymi, Lasami Państwowymi i różnymi innymi podmiotami z udziałem skarbu państwa.
  Dlatego takie parcie przerzuconego w tym celu z sektora bankowego Mateuszka do nacjonalizowania wszystkiego.
  To są działania przemyślane i wyrafinowane.
  Nie będzie wielkiego strumienia, ale ma kapać przez wiele dziesięcioleci.
  Na naszych oczach Polin staje się faktem.
  Pobudka ludu pracujący miast i wsi!
  Tylko KONFEDERACJA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX