Wybory parlamentarne 2019, wyniki wyborów exit poll. Jak wygląda podział mandatów w nowym Sejmie? Kto ma większość?

Wyniki wyborów 2019 exit poll. Znamy już sondażowe wyniki podziału mandatów do Sejmu, które odbyły się w niedzielę, 13 października. Zgodnie z sondażem exit poll w izbie niższej parlamentu znajdzie się pięć partii, a najwięcej głosów oddano na Prawo i Sprawiedliwość. Sondażowe, procentowe wyniki dały - wciąż wstępną - odpowiedź, jak będzie kształtował się podział mandatów w nowej kadencji Sejmu.
Zobacz wideo

Tuż po zamknięciu lokali wyborczych poznaliśmy szczątkowe wyniki głosowania, sporządzone na podstawie sondażu exit poll. W tym badaniu wyborcy, zaraz po opuszczeniu komisji wyborczych, wskazują na kogo oddali głos. Pamiętajmy, że sondaż exit poll obarczony jest marginesem błędu (nawet do 2 proc.), a wyniki wyborów mogą ulec zmianie wraz z publikacją sondażu late poll. 

Wyniki wyborów 2019. Jak wygląda podział mandatów w nowym Sejmie?

Przypomnijmy, że w wyborach do izby niższej parlamentu decydowaliśmy o obsadzie 460 poselskich mandatów. Jeśli oficjalny rezultat wyborów będzie zbieżny z wynikami badania exit poll, Prawo i Sprawiedliwość uzyska w Sejmie 239 mandatów. Koalicji Obywatelskiej przypadną 130 mandaty, PSL-Koalicji Polskiej 34 mandatów, SLD 43 mandatów, a Konfederacji 13 mandatów

Wybory parlamentarne 2019, wyniki exit poll. Ile procent głosów uzyskały wyborcze komitety?

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS dla TVN24 w kolejnym Sejmie, którego kadencja potrwa do 2023 r., znajdzie się pięć partii. Największe poparcie uzyskało natomiast Prawo i Sprawiedliwość.

Prawo i Sprawiedliwość - 43,6 procent. 

Koalicja Obywatelska - 27,4 procent.

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,9 procent.

PSL-Koalicja Polska -  9,6 procent.

Konfederacja - 6,4 procent.

Więcej o:
Komentarze (419)
Wybory parlamentarne 2019, wyniki wyborów exit poll. Jak wygląda podział mandatów w nowym Sejmie? Kto ma większość?
Zaloguj się
 • wikal

  Oceniono 118 razy 92

  Czarujące! Za 500 srebrników Polacy połkną wszystko. Nie przeszkadza im złodziejstwo, nepotyzm, burdeltata na czele NIK-u, notoroczny kłamca w roli premiera, koci król w roli samozwańczego naczelnika, hejterzy w MS, przekupka na czele TK... Itd. Drodzy mieszkańcy wsi. Koniec dopłat, wypad z UE najpóźniej za 2 lata. Polska miała szansę, dziś powierzyła władzę mafii na kolejne 4 lata. Demokracja była fajna, ale się skończyła.

 • lastm10

  Oceniono 67 razy 51

  Pisbolszewia triumfuje, propaganda totalitarna wygrała, Putin pije toast. Możemy zmienić nazwę na PisBolszewia i zmienić symbol na sierp i młot

 • antipatico

  Oceniono 61 razy 47

  Byle nie zmienili konstytucji wpisując wiodącą rolę pis i kościoła oraz karę śmierci za edukację seksualną. Poza tym zobaczymy, jak ciemnolud będzie ich kochał w czasie recesji.

 • y.a.s.i.o.r

  Oceniono 47 razy 39

  Dramat...
  Trzeba spie....c z tego bolszewickiego kraju, niech inni pracują na 500+ dla dzieciorobów.

 • snowbird1

  Oceniono 51 razy 37

  Jedyna dobra wiadomosc to ze lewica wrocila do sejmu, reszta to tragedia.

 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 31

  Znaczy się Banaś wraca z 'urlopu'..bójta się. Suteren może być tylko jeden!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX