Wybory parlamentarne 2019. Kandydat na senatora zarejestrował komitet, który "udaje PiS"?

Wybory parlamentarne 2019. Kandydat w wyborach do Senatu z województwa lubelskiego zarejestrował nazwę komitetu, która w skrócie jest taka sama jak skrót partii Prawo i Sprawiedliwość. Jest to już kolejny w tym roku przypadek, gdy kandydat w wyborach zarejestrował komitet o bardzo podobnej nazwie.
Zobacz wideo

Całą sytuację opisała "Rzeczpospolita". Kandydat do Senatu z województwa lubelskiego Paweł Górnik startuje z komitetu Prawda i Sprawiedliwość dla Polski. Z tego samego okręgu o miejsce w Senacie walczą Grzegorz Czelej z Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Kamiński z Koalicji Obywatelskiej.

Wybory parlamentarne 2019. Komitety, które mają w skrócie PiS

Na swojej stronie na Facebooku Paweł Górnik napisał, że z wykształcenia jest ekonomistą i matematykiem oraz prowadzi własną działalność gospodarczą. Na udostępnianych materiałach nie pojawia się póki co nazwa komitetu Prawda i Sprawiedliwość dla Polski, z którego startuje do Senatu. Podobieństwo w nazwie oraz w skrócie do obecnie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość jest jednak duże. Póki co kandydat nie odpowiedział na pytania dziennikarzy o powody, dla których założył komitet, który mylnie może kojarzyć się wyborcom z PiS.

Kandydat PiS na senatora z tego okręgu, Grzegorz Czelej uważa z kolei, że mało prawdopodobne jest, by założenie komitetu, którego skrótem jest PiS był przypadkowy.

Jak podaje "Rzeczpospolita" nie jest to pierwszy taki przypadek w Polsce. W tegorocznych wyborach parlamentarnych startuje m.in. polityk wcześniej usunięty z PiS - Łukasz Zbonikowski.

Więcej o:
Komentarze (31)
Wybory parlamentarne 2019. Kandydat na senatora zarejestrował komitet, który "udaje PiS"?
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 30 razy 26

  w czym problem?

  pis od początku istnienia, udaje prawo i sprawiedliwość

 • antropoid

  Oceniono 18 razy 16

  Krótko mówiąc - wszystko co się wiąże ze skrótem "PiS" zalatuje fałszem.

 • baby1

  Oceniono 13 razy 11

  To mi się podoba. Każdy kto pomyli sobie jedno PiS z drugim PiS choć nieświadomie zrobi dobrze dla Polski.

 • remo29

  Oceniono 9 razy 9

  Ale że co, jeśli ktoś chciałby zarejestrować "Piwo i Spirytus" to nie można?

 • jac_l_w

  Oceniono 11 razy 9

  Podszywanie się pod PiS nie jest trudne. Wystarczy być niekompetentnym głąbem, obiecywać gruszki na wierzbie i kłamać bez przerwy. W przypadku kobiet jest nieco trudniej, bo oprócz głupoty wymagana jest wybitna brzydota, najlepiej aseksualna, ale może być też przerysowany pasztet w rodzaju Krynickiej.

 • ar.co

  Oceniono 11 razy 9

  Ten "prawdziwy" PiS widać bardzo "wysoko" ocenia intelekt swojego elektoratu, skoro boi się takich podróbek.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 7

  Ale jaja !
  Jeden nie ma NIC do stracenia, za to drugi ma ból dupy. A cieszyć powinien się ten trzeci, bo jak mawia przysłowie: Gdzie dwóch się bije, tak trzeci korzysta.

  A w ogóle, to mechanizm stary jak wybory. Bo o ile pamiętam, to "nazwisku" do sejmu wjechało już chyba paru Kaczyńskich, Kwaśniewskich i tym podobnych "kuzynów" :-)

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  Jest o'key :-)
  Przecież w tym wypadku głosy straci ten promowany przez Nowogrodzką, gdy jakiś kaczy jełop, nie zorientuje się, który z nich jest który i da krzyżyk "temu drugiemu"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX