Wybory parlamentarne 2019. Sondaż zapowiada samodzielną władzę PiS. Konfederacja w Sejmie

Z sondażu wyborczego, którego wyniki publikuje dziś "Super Experss" wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowałoby 45 proc. badanych, a na Koalicję Obywatelską 26 proc. Do parlamentu dostałyby się też PSL-Koalicja Polska i Konfederacja. Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się już w niedzielę 13 października.
Zobacz wideo

Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony został dla "Super Expressu" w dniach od 24 do 25 września na próbie 1101 Polaków. 

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki sondażu wskazują sejmową większość dla PiS

Gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbyły się w najbliższą niedzielę, na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowałoby 45 proc. badanych. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 26 proc. badanych, a na Lewicę - 14 proc. Na Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicję Polską zagłosowałoby 7 procent badanych, a na Konfederację - 5 proc. głosujących.

Podobne wyniki pokazuje też opublikowany dwa dni temu sondaż, przeprowadzony przez IBRiS dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Wyniki wrześniowego badania również pokazują duże poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, na które zdecydowałoby się zagłosować 44,5 proc. badanych. Na drugim miejscu znaleźli się politycy Koalicji Obywatelskiej, którzy mogą liczyć na 23 proc. poparcie. Dalej uplasowały się Lewica: 14,1 proc., PSL-Koalicja Polska: 6 proc. oraz Konfederacja z wynikiem 4,4 proc., czyli poniżej progu wyborczego.

Więcej o: