Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Polacy ocenili kampanie wyborcze. PiS znów wygrywa

Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października, więc kandydaci oraz partie mają coraz mniej czasu, na przekonanie do siebie niezdecydowanych wyborców. W jednym z sondaży Polacy zostali zapytani o to, które ugrupowanie prowadzi najlepszą kampanię wyborczą. Wyniki Koalicji Obywatelskiej są bardzo złe.
Zobacz wideo

Sondaż IBRiS dla Interii przeprowadzony został w dniach od 21 do 22 września na próbie 1100 osób. W ankiecie badani zostali zapytani o to, który komitet ich zdaniem prowadzi najlepszą kampanię w wyborach do parlamentu.

Wybory parlamentarne 2019. PiS najbardziej doceniany za kampanie wyborczą

Według ankietowanych najlepszą kampanię wyborczą prowadzą kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie to ugrupowanie wskazane zostało przez 57,1 procent badanych. Na drugim miejscu, z o wiele gorszym wynikiem, uplasowała się Koalicja Obywatelska. Tylko 4,8 procent Polaków wskazało koalicję opozycyjną jako ugrupowanie prowadzące najlepszą kampanię wyborczą. Na trzecim miejscu znalazły się KW Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, których kampanie chwali 3,5 procent badanych. 1,3 procent ankietowanych wskazało z kolei na Konfederację.

W sondażach też wygrywa PiS

Kmapania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przekłada się także na badania sondażowe dotyczące poparcia w wyborach. Z ostatniego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że aż 44,5 procent badanych w październikowych wyborach zdecydowałoby się poprzeć kandydatów PiS. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23 procent poparcia. Podium zamyka Lewica z wynikiem 14,1 procent głosów ankietowanych.

Wybory parlamentarne odbędą się w Polsce w niedzielę 13 października. W wyborach do Sejmu Polska została podzielona na 41 okręgów wyborczych, z których zostanie wybranych 460 polityków. W wyborach do Senatu w Polsce obowiązuje sto jednomandatowych okręgów, z których wybranych zostanie tylko jeden kandydat z największym poparciem wyborców.

Więcej o: