Wybory parlamentarne 2019. Był posłem SLD, miał być kandydatem KO. Teraz Tadeusz Ferenc poparł kandydata PiS

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, jeszcze niedawno miał być kandydatem Koalicji Obywatelskiej z Rzeszowa w wyborach parlamentarnych. Teraz niespodziewanie poparł kandydata PiS z tego okręgu - wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.
Zobacz wideo

Słowa poparcia dla Marcina Warchoła Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, wyraził na konferencji przed gmachem siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie, podczas której poinformował też wraz ze Zbigniewem Ziobrą i wspomnianym wiceministrem o planach dotyczących budowy nowej siedziby sądu okręgowego.

- Serdeczne dziękuję ministrowi Warchołowi, który startuje w wyborach z naszego terenu. Dodam, że pan minister Warchoł jest z Podkarpacia, a więc będzie dobrze reprezentował ziemię rzeszowską i całe Podkarpacie - powiedział Tadeusz Ferenc, cytowany przez portal czytajrzeszow.pl. Marcin Warchoł wystartuje z ostatniego, 30 miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.

Wybory parlamentarne 2019. Tadeusz Ferenc miał startować z list KO

Warto przypomnieć, że Tadeusz Ferenc jeszcze niedawno był członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a w latach 2001-2002 był posłem tej partii. Zrezygnował z członkostwa w partii w lipcu tego roku. Jego decyzja miała się wiązać z krytyką, która spadła na niego po zakazaniu Marszu Równości w Rzeszowie. 

Niedługo potem pojawiła się informacja, że Tadeusz Ferenc będzie startował w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim z list Koalicji Obywatelskiej. W sierpniu tego roku zrezygnował z udziału w wyborach. Tłumaczył to prośbami mieszkańców, aby nie odchodził z ratusza.

Więcej o: