Kaczyński znów mówi o wilku. "Ukrywa się za elegancką panią. Słychać kłapanie jego zębów"

- Nasi przeciwnicy ostatnio przebierają się w owcza skórę. Próbują to czynić przy pomocy pewnej eleganckiej pani, jednak zza jej postaci słychać kłapanie zębów wilka. I ten wilk ma konkretne nazwisko - mówił Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Katowicach.
Zobacz wideo

Katowicka konwencja PiS zakończyła się przemówieniem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Ocenił on w nim 30 lat polskiej polityki po 1989 roku, a także odniósł się do działań opozycji.

Kaczyński: Odrzuciliśmy coś, co było anachroniczne i szkodliwe

Jarosław Kaczyński podkreślił, że model, który w Polsce konstruowano po odzyskaniu wolności w 1989 roku był "anachroniczny, prostacki". Według niego był to "darwinizm społeczny w najgorszym tego słowa znaczeniu".

- Wielkim przedsięwzięciem, którego się podjęliśmy, jest odejście od tego modelu i od tego modelu już można powiedzieć odeszliśmy i w gospodarce, i w życiu społecznym. I to jest nasz wielki sukces. Odrzuciliśmy coś, co było anachroniczne, szkodliwe społecznie, ekonomicznie i moralnie, bo godziło w podstawy moralności, podstawy związków między ludźmi, w empatię, umiejętność wczucia się w sytuację innych ludzi. (...) Myśmy to odrzucili czynnie, nie w słowach, nie w deklaracjach, ale w realnej polityce - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Kaczyński o obronie polskiej moralności

Prezes podkreślił, że PiS postanowił odejść od poprzedniego systemu "przede wszystkim z powodów moralnych". - Tak po prostu nie wolno postępować, w żadnym wypadku nie wolno tego przyjąć. Ale to było także w interesie naszego rozwoju, rozwoju polskiej gospodarki. Nasz plan jest systemem różnych posunięć w różnych dziedzinach, które łącznie tworzą ten potencjał rozwojowy, ten napęd, to wszystko, co powoduje, że idziemy do przodu - tłumaczył.

- Był to system skrajnie nieefektywny i niesprawiedliwy, który służył niewielu. To było państwo, jak to mówił mój świętej pamięci brat, które było silne wobec słabych i słabe wobec silnych. I to zmieniamy konsekwentnie, idziemy na tej drodze do przodu - zapewnił Jarosław Kaczyński.

Wybory parlamentarne 2019. Kaczyński ostrzega przez opozycją

- Nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu, choć dobrze byłoby zacząć to 30-lecie od początku. Przed nami jest przyszłość i pytanie, czy to będzie kontynuacja naszego planu, naszej polityki czy tez cofnięcie się do tego wszystkiego, co było - zwrócił się do wyborców.

Prezes PiS ostrzegł również przez opozycją. - Nasi przeciwnicy, chociaż ostatnio przebierają się w owczą skórę, próbują to czynić przy pomocy pewnej eleganckiej pani. Jednak zza jej postaci słychać kłapanie zębów wilka. I ten wilk ma konkretne nazwisko - stwierdził Jarosław Kaczyński. I choć nie wymienił nazwiska, wiele wskazuje na to, że mówił o Grzegorzu Schetynie - odwołał się do jego przemówienia z Sosnowca, sugerując tym samym, kto według niego jest dziś "wilkiem" w polskiej polityce.

Nie jest to pierwszy raz, jak Jarosław Kaczyński sięga do metafory wilka. W 2008 roku mówił o "wilczych oczach Donalda Tuska". Słowa te powiedział w wywiadzie w Polskim Radiu. Przyznał, że w chwilach, gdy Donald Tusk się denerwuje, jego oczy "robią straszne wrażenie".

Katowice. PiS prezentuje "Pakt dla przedsiębiorców"

Podczas tej samej konwencji głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Przedstawił on "Pakt dla przedsiębiorców" - pięć nowych propozycji PiS. Wśród nich jest m.in. deklaracja ulgi w wysokości 500 zł na ZUS dla małych przedsiębiorców i ryczałtowy ZUS bez zmian.

Więcej o:
Komentarze (347)
Kaczyński znów mówi o wilku. "Ukrywa się za elegancką panią. Słychać kłapanie jego zębów"
Zaloguj się
 • kupidon

  Oceniono 58 razy 50

  wilk - schetyna - wilcze oczy - tusk. naczytał się w dzieciństwie bajek braci Grimm i do tej pory go straszą... pewnie z bratem bawili się w czerwonego kapturka ...

 • jurek4491

  Oceniono 59 razy 47

  Za Jaruzela było lepiej niż za obecnych rządów , nie było takiej :
  - buty
  - arogancji
  - podłości
  - chamstwa do potęgi entej
  - i grabieży pieniędzy podatników dla swoich

 • helena1481949

  Oceniono 48 razy 42

  to on jest szakalem, który podporządkował sobie grupę debili, kupił tłumoków i kler. Jak śmie krytykować innych

 • babs12

  Oceniono 44 razy 38

  Przynajmniej ta pani elegancka, ładna i miła:) Kaczyński nie chce pamiętać, za jaką panią sam się ukrył?

 • maciejwscieklica

  Oceniono 40 razy 34

  ciekawe kto za Jarkiem stoi ?
  najwyraźniej "elegancka pani"
  mocno go denerwuje
  bo "haka" na Nia i Jej czysty rodowód trudno znależc
  a i dom rodzinny kupiony !!! uczciwie przez pradziadka premiera
  i życie rodzinne i wykształcenie i finanse /bez pożyczek na "chora" mamę
  i ostentacji kosciołowej i rodzinnej brak

  oj ciezko panie Jarku
  teraz ty bezzębny starcze tylko mlaszczeć zdołasz

 • elzbietttta

  Oceniono 28 razy 28

  Kaczyński zaś ukrywał się za mało elegancką broszką i kłapał bezzębnymi szczękami.

 • jaleros

  Oceniono 33 razy 27

  I kto to mówi?
  Zwykły poseł zza wsiowej baby, a teraz pinokia-bankstera?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX