Schetyna do PiS: Sprowadziliście z Rosji 20 milionów ton węgla, tak walczycie o polskie kopalnie

Wybory parlamentarne 2019. Podczas kolejnej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zarzucił PiS brak wiarygodności. - Gdzie są te obietnice, w których mówią, że będą walczyć o polskie kopalnie i polski węgiel? - pytał.

W sobotę odbyła się kolejna konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Tym razem - w Sosnowcu na Górnym Śląsku. Przy tej okazji Grzegorz Schetyna odniósł się do działań PiS szkodzących według niego temu regionowi.

Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna: PiS jest niewiarygodny

Lider Platformy Obywatelskiej zwrócił uwagę na zainteresowanie regionem Górnego Śląska wyrażane ostatnio przez ekipę rządzącą. Jak twierdzi, PiS chce "niwelować te różnice, ten brak zaangażowania przez wiele lat w ten region, w to województwo". Ocenia tę postawę jako niewiarygodną.

- Jak mogą być wiarygodni ci, którzy przez ostatnie lat sprowadzają węgiel z Rosji, to jest ponad 20 mln ton za ponad 7 mld zł. Gdzie jest ich wiarygodność, gdzie są te obietnice, w których mówią, że będą walczyć o polskie kopalnie i polski węgiel? - pytał Grzegorz Schetyna. - Oni są po prostu niewiarygodni i to dziś wyraźnie mówimy - podkreślił.

- Niewiarygodna ekipa, z pustymi frazesami i z pustymi obietnicami - podsumował PiS Grzegorz Schetyna.

Wybory parlamentarne 2019. "Nie było bardziej antykobiecej ekipy rządowej"

Jak zaznaczył lider Platformy Obywatelskiej, o braku wiarygodności PiS świadczą również inne ich decyzje - np. fakt, że pomimo obietnic dotyczących walki o klimat, "marnotrawią ok. 30 mld zł, które Komisja Europejska na ten cel przekazała". Według Grzegorza Schetyny podobnie niewiarygodny jest PiS, gdy mówi o kobietach. - W Polsce nie było bardziej antykobiecej ekipy rządowej - stwierdził lider Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (285)
Schetyna zarzuca PiS brak wiarygodności. "Ekipa z pustymi frazesami i z pustymi obietnicami"
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 53 razy 27

  Cały świat odchodzi od węgla, ale prezes zbawca ciemnoty, który nigdzie w świecie nie był i nie ma pojęcia o gospodarce, zdecydował że stawiamy na wungiel. Cały świat łapie się za głowy, ale tutejsi 'spece' wiedzą lepiej! Ale najlepsze jest to że ten wungiel importują! Geniusze.. Ale czego się spodziewać po partii, której głownym elektoratem jest patologia, ciemnota, nieroby, nieudacznicy życiowi, prymitywy, nieroby. Cała śmietanka towarzyska i elita społeczeństwa

 • jurek4491

  Oceniono 48 razy 26

  Ha ha ha , a Putin pieniądze przeznacza na zbrojenia , PiS wspiera potęgę Rosji .

 • marc.pl

  Oceniono 30 razy 22

  Nawet gdyby PiS sprowadził 200 milionów ton węgla z Rosji to i tak na Śląsku będą na PiS głosować gdyż Polacy niestety są idioci.

 • antropoid

  Oceniono 42 razy 22

  Oho, chyba cała PiSowska kloaka wylała się na forum, wszystkie jedno- i wielonickowe trolle. W końcu to już niecały miesiąc...

 • remo29

  Oceniono 37 razy 21

  Pinokio obecnie udaje Ślązaka z dziada pradziada, jeździ z klakierami i do klakierów przemawia. 13 października, punktualnie o 21:01, kopalnie i cały Śląsk będzie miał w du.pie.
  Pamiętajcie o tym Hanysy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX