Wybory parlamentarne 2019. Oficjalne wyniki wyborów w okręgu 22 (Krosno). PiS z dużą przewagą

Wyniki wyborów w okręgu 22 - Krosno. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła już wyniki wyborów parlamentarnych, które odbyły się w niedzielę 13 października. Kandydaci których list z okręgu numer 22 przypisanego dla Krosna w województwie podkarpackim dostali najwięcej głosów wyborców?

Zgodnie z rozporządzeniem PKW i Kodeksem wyborczym okręg numer 22 przypisany jest dla południowej części województwa podkarpackiego. Obejmuje on powiaty bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski i sanocki oraz miasta Krosno i Przemyśl. W okręgu tym w wyborach parlamentarnych swoich kandydatów przedstawiły Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, PSL-Koalicja Polska, KW Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Którym politykom z tych list udało się zdobyć największe poparcie w wyborach do Sejmu?

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Oficjalne wyniki wyborów dla okręgu numer 22 Krosno:

W tej części województwa podkarpackiego największym poparciem cieszą się kandydaci z list Prawa i Sprawiedliwości. Na to ugrupowanie zagłosowało ponad 63 procent wyborców. Najmniejsza liczbę głosów wyborców uzyskali tu politycy z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak prezentują się wyniki głosowania w okręgu numer 22?

Prawo i Sprawiedliwość - 63,36 procent (247 488 głosów)

Koalicja Obywatelska - 15,94 procent (62 246 głosów)

PSL-Koalicja Polska - 7,85 procent (30 655 głosów)

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,81 procent (26 615 głosów)

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6,04 procent (23 577 głosów)

Więcej o:
Komentarze (9)
Wybory parlamentarne 2019. Oficjalne wyniki wyborów w okręgu 22 Krosno (Podkarpacie). PiS z dużą przewagą
Zaloguj się
 • bosman64

  Oceniono 2 razy 2

  Wysoka wygrana PIS a przede wszystkim Kuchcińskiego na Podkarpaciu mówi wszystko o mentalności ludzi tam mieszkających. Można ich dymać na żywca pluć w twarze a oni jeszcze się będą radośnie uśmiechać, byle 500+ byo. Takie to sprzedajne bydło tam żyje.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  👎🏻👎🏻🚮

 • zwyklaosoba

  Oceniono 3 razy 1

  A nie moglibyśmy sobie podzielić Polski ? Po co się męczyć ze sobą ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX