Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci koalicji PSL i Kukiz'15. [Lista kandydatów]

Zbliżają się wybory parlamentarne 2019, a partie przygotowują listy kandydatów. Z kalendarza wyborczego wynika, że komitety wyborcze muszą przygotować pełne listy do 3 września, jednak koalicja PSL i Kukiz'15 przedstawiła już swoje "jedynki".
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że podczas wyborów parlamentarnych 2019 wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło, że w jesiennych wyborach połączy swoje siły z ugrupowaniem Pawła Kukiza. 17 sierpnia poznaliśmy "jedynki" startujące z list PSL - Koalicji Polskiej.

Wybory parlamentarne 2019. Lista wyborcza PSL i Kukiz'15

Oto lista polityków, którzy zostały liderami w poszczególnych okręgach wyborczych: 

  • Okręg nr 1 (Legnica) - Stanisław Żuk
  • Okręg nr 2 (Wałbrzych) - Paweł Gancarz
  • Okręg nr 3 (Wrocław) - Jacek Protasiewicz
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz) - Dariusz Kurzawa
  • Okręg nr 5 (Toruń) - Paweł Szramka
  • Okręg nr 6 (Lublin) - Jan Łopata
  • Okręg nr 7 (Chełm) - Jarosław Sachajko
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra) - Jolanta Fedak
  • Okręg nr 9 (Łódź) - Elżbieta Bińczycka
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski) - Dariusz Klimczak
  • Okręg nr 11 (Sieradz) - Paweł Bejda
  • Okręg nr 12 (Chrzanów) - Józef Brynkus
  • Okręg nr 13 (Kraków) - Agnieszka Ścigaj
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz) - Urszula Nowogórska
  • Okręg nr 15 (Tarnów) - Władysław Kosiniak-Kamysz
  • Okręg nr 16 (Płock) - Piotr Zgorzelski 
  • Okręg nr 17 (Radom) - Mirosław Maliszewski
  • Okręg nr 18 (Siedlce) - Marek Sawicki
  • Okręg nr 19 (Warszawa) - Władysław Bartoszewski
  • Okręg nr 20 (Warszawa II) - Robert Mordak
  • Okręg nr 21 (Opole) - Paweł Kukiz
  • Okręg nr 22 (Krosno) - Mieczysław Kasprzak
  • Okręg nr 23 (Rzeszów) - Stanisław Tyszka
  • Okręg nr 24 (Białystok) - Stefan Krajewski
  • Okręg nr 25 (Gdańsk) - Andrzej Kobylarz
  • Okręg nr 26 (Gdynia) - Marek Biernacki
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała) - Mirosław Szemla
  • Okręg nr 28 (Częstochowa) - Henryk Kiepura
  • Okręg nr 31 (Katowice) - Aleksandra Jelonek
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec) - Barbara Chrobak
  • Okręg nr 33 (Kielce) - Czesław Siekierski
  • Okręg nr 34 (Elbląg) - Zbigniew Ziejewski
  • Okręg nr 35 (Olsztyn) - Urszula Pasławska
  • Okręg nr 36 (Kalisz) - Andrzej Grzyb
  • Okręg nr 37 (Konin) - Tomasz Frąckowiak
  • Okręg nr 38 (Piła) - Krzysztof Paszyk
  • Okręg nr 39 (Poznań) - Wojciech Jankowiak
  • Okręg nr 40 (Koszalin) - Radosław Lubczyk
  • Okręg nr 41 (Szczecin) - Jarosław Rzepa

Pełną listę kandydatów startujących z list Polskiego Stronnictwa Ludowego można znaleźć na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej