W Galerii Rzeszów spadł podwieszany sufit. Jest kilku rannych w jednym ze sklepów

Podwieszany sufit spadł w jednym ze sklepów w Galerii Rzeszów. Administrator budynku zadecydował o jego ewakuacji. Ewakuowano także pobliski Hotel Rzeszów.

Podwieszany sufit zarwał się w jednym ze sklepów w Galerii Rzeszów. O przebiegu zdarzenia w rzeszowskiej galerii handlowej informuje portal nowiny24.pl

Galeria Rzeszów. Podwieszany sufit spadł w jednym ze sklepów. Są ranni

Podwieszany sufit zerwał się około godziny 11:00 w niedzielę w jednym ze sklepów znajdujących się na pierwszym piętrze i spadł na znajdujące się w sklepie osoby. Kiedy konstrukcja sufitu uległa zniszczeniu, pękła także instalacja wodna, przez co sklep został całkowicie zalany. Podwieszany sufit, który uległ zawaleniu miał powierzchnię ok. 200 metrów kwadratowych. 

Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji Galerii Rzeszów oraz Hotelu Rzeszów. Na krótko po zdarzeniu na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza strażaków z Dębicy. W wyniku zawalenia się podwieszanego sufitu rannych zostało siedem osób, sześć spośród nich przewieziono do szpitala. Nie ma ofiar śmiertelnych, a życie poszkodowanych nie jest zagrożone.

Piotr Bugała, dyrektor infrastruktury Galerii Rzeszów zapowiedział, że w galerii zostanie wykonana inspekcja wszystkich podwieszanych sufitów na terenie budynku.

Więcej o: