Wyniki wyborów samorządowych - Pomorskie. W których miastach odbędzie się II tura?

Wybory Samorządowe na Pomorzu. Wciąż czekamy na wyniki wyborów samorządowych 2018, jednak w wielu przypadkach znamy już wstępne wyniki, obliczone na podstawie danych zebranych z części komisji. Kto wygrał na Pomorzu?

W województwie pomorskim nie brakuje miast, w których wynik wyborów 2018 jest już niemal pewny, nie brakuje jednak i takich, w których trzeba będzie przeprowadzić II turę wyborów.

Gdańsk. Druga tura niemal pewna

Liczenie głosów w Gdańsku ciągle trwa, jednak pierwsze wyniki wskazują na to, że w stolicy województwa pomorskiego konieczne będzie przeprowadzenie II tury wyborów. Mieszkańcy miasta Gdańsk obdarzyli największym zaufaniem Pawła Adamowicza, czyli urzędujące prezydenta miasta. Otrzymał on 36,7 proc. głosów, jednak to za mało, by wygrać w I turze. Gonią go Kacper Płażyński (32,3 proc.) oraz Jarosław Wałęsa (25,3 proc.).

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018 w Sopocie. Wynik nie zaskakuje

Wszystko wskazuje na to, że w Sopocie nie będzie wielkich niespodzianek. Wyniki wyborów zebrane z części lokali wyborczych pokazują, że Sopot nie zmieni prezydenta, a Jacek Karnowski pozostanie na swoim stanowisku. Otrzymał 57 proc. głosów.

Gdynia. Wyniki wyborów pokazują, że faworyt jest tylko jeden

W wyborach na prezydenta Gdyni prowadzi Wojciech Szczurek. Po podliczeniu głosów z 55 proc. komisji okazało się, że cieszy się on poparciem 70 proc. mieszkańców Gdyni.

Wybory samorządowe 2018 w Słupsku. Kto zostanie następcą Roberta Biedronia?

Cząstkowe wyniki wyborów pokazują, że także w Słupsku niemal pewne jest to, kto wygra. Słupsk postanowił zaufać Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej, jednak na oficjalne potwierdzenie tej informacji musimy jeszcze poczekać.

Starogard Gdański. Reelekcja Janusza Stankowiaka niemal pewna

Znamy już wyniki wyborów z kilku starogradzkich komisji wyborczych. Wynika z nich, że Starogard Gdański w dalszym ciągu będzie znajdował się pod rządami Janusza Stankowiaka - możliwe, że urzędujący prezydent zdobędzie poparcie ponad 77 proc. mieszkańców miasta.

Wybory samorządowe 2018. Kto zostanie burmistrzem Helu?

Wstępne wyniki wyborów pokazują, że odbędzie się II tura wyborów na burmistrza Helu. Zmierzą się w niej Mirosław Wądołowski i Klemens Adam Kohnke. 

Malbork. Kolejne miasto, które lubi swojego burmistrza

Dane z 13 komisji w Malborku pokazują, że w tym mieście burmistrzem pozostanie urzędujący burmistrz Marek Charzewski, który otrzymał 56,04 proc. głosów. Na drugim miejscu w Malborku uplasował się Paweł Dziwosz na którego zagłosowało 15,61 proc. głosujących.

Wybory samorządowe 2018. II tura wyborów w Krynicy Morskiej

Kto zostanie burmistrzem Krynicy Morskiej? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero w listopadzie, po II turze wyborów. Wstępne wyniki wyborów pokazują, że zmierzą się w niej Adam Ostrowski i Krzysztof Swat.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: