Wyniki wyborów samorządowych: Podkarpacie. W których miastach odbędzie się II tura wyborów?

Wybory samorządowe 2018 na Podkarpaciu. Kto wygrał wybory w największych miastach województwa Podkarpackiego? Na oficjalne wyniki trzeba poczekać, ale znamy cząstkowe wyniki z większości komisji wyborczych.

W wielu miastach Podkarpacia wyniki cząstkowe tegorocznych wyborów wskazują jasno, kto może cieszyć się zwycięstwem. 

Rzeszów. Mieszkańcy miasta znów zaufali Ferencowi

Kto zostanie prezydentem stolicy Podkarpacia? Rzeszów poparł prezydenturę urzędującego Tadeusza Ferenca. Po przeliczeniu głosów z 83 komisji wyborczych w Rzeszowie okazało się, że cieszy się on poparciem 63 proc. głosujących. Drugie miejsce zajmuje Wojciech Buczak z wynikiem rzędu 27 proc.

Wybory samorządowe w Łańcucie. Czy będzie II tura?

Wszystko wskazuje na to, że Łańcut będzie jednym z tych miast, gdzie II tura będzie konieczna. Po podliczeniu części głosów z łańcuckich komisji wyborczych okazało się, że Robert Kumek otrzymał 44,11 proc. głosów, z kolei Barbara Pilawa-Kraus - 24,79 proc.

Ustrzyki Dolne. Czy zwycięzca wyborów samorządowych jest już znany?

Choć oficjalne wyniki wyborów nie są jeszcze znane, cząstkowe wyniki pokazują, że  w Ustrzykach Dolnych sytuacja jest dość klarowna, a burmistrzem miasta zostanie Bartosz Romowicz.

Wybory samorządowe w Dębicy. Znamy wyniki z ponad połowy komisji wyborczych

Wszystko wskazuje na to, że Dębica przejdzie przez II turę wyborów. Spośród czterech kandydatów na burmistrza, wyróżnia się dwóch - Mariusz Szewczyk i Mateusz Kutrzeba, którzy będą musieli zmierzyć się ze sobą jeszcze raz.

Przemyśl. Prezydentura Huka niemal pewna

Przemyśl to miasto, w którym sytuacja po wyborach samorządowych 2018 sytuacja jest jasna - według wstępnych wyliczeń największym poparciem cieszy się Andrzej Huk, który zdobył 59,55 proc. głosów, co oznacza, że prawdopodobnie wygra on wybory.

Wybory samorządowe w Jaśle. Znamy nazwisko przyszłego prezydenta

Wszystko wskazuje na to, że w Jaśle jest już pewny zwycięzca. Prezydentem miasta Jasło zostanie Ryszard Pabian, który otrzymał 54,85 proc. głosów. Jego konkurent Andrzej Czernecki otrzymał 45,15 proc. 

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: