Wybory Samorządowe 2018. Wyniki wyborów w Małopolsce. W których miastach odbędzie się II tura wyborów?

Wybory samorządowe 2018 - Wyniki z Małopolski. Kto wygrał wybory w Małopolsce? W Krakowie, Tarnowie i w Nowym Sączy nie ma zwycięzców i czeka nas II tura wyborów. Co z pozostałymi miastami Małopolski?

Olkusz i Wadowice to kolejne spośród małopolskich miast, w których konieczne będzie przeprowadzenie II tury wyborów. Pamiętajmy jednak, że podane poniżej wyniki nie są wynikami oficjalnymi - liczenie głosów wciąż trwa.

Wybory samorządowe 2018 Kraków. Jacek Majchrowski zawalczy z Małgorzatą Wassermann

Niemal pewnym jest, że w II turze wyborów wezmą udział mieszkańcy Krakowa. Zgodnie z danymi z sondażu exit poll, urzędujący prezydent Jacek Majchrowski otrzymał 43,7 proc. głosów, z kolei jego najważniejsza konkurentka, czyli popierana przez PiS Małgorzata Wassermann otrzymała głosy 33,6 proc. krakowian. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Gibała z wynikiem 16,8 proc., co oznacza, że nie weźmie on udziału w II turze.

Tarnów. II tura wyborów samorządowych będzie potrzebna

Liczenie głosów nadal trwa, ale znamy już wyniki z ponad połowy okręgów wyborczych z Tarnowa. Wynika z nich, że Tarnów poczeka na nowego prezydenta do II tury wyborów. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Roman Ciepiela (42, 84 proc.) oraz Kazimierz Koprowski (33,3 proc.).

Wybory samorządowe 2018 w Oświęcimiu. Zwycięstwo Chwieruta niemal pewne

Z cząstkowych wyników wyborów wynika, że Oświęcim po raz kolejny zaufał Januszowi Chwierutowi, który uzyskał ponad 50 proc. głosów, pokonując tym samym trzech przeciwników.

Nowy Sącz. Nowy prezydent wciąż nie jest znany, będzie II tura wyborów

Z głosów policzonych w większości okręgów wyborczych wynika, że Nowy Sącz nie ma jeszcze nowego prezydenta, a jego mieszkańców czeka II tura. Na ten moment największym poparciem cieszy się Iwona Mularczyk oraz Ludomir Handzel, którzy zawalczą o fotel prezydenta już 4 listopada.

Wybory samorządowe w Wadowicach. Czy będzie II tura?

Czy w Wadowicach potrzebna będzie II tura? Wszystko wskazuje na to, że tak. Na Bartosza Kalińskiego zagłosowało 47,06 proc. osób, z kolei na Mateusza Klinowskiego 35,36 proc.spośród nich. II tura wyborów w Wadowicach odbędzie się więc 4 listopada.

Olkusz. Nazwisko nowego prezydenta poznamy po II turze

Kolejnym miastem, w których konieczne będzie przeprowadzenie II tury wyborów jest Olkusz. Z pierwszych sondaży wynika, że urzędujący prezydent Roman Piaśnik otrzymał ok. 43 procent głosów, z kolei jego najważniejszy konkurent Łukasz Kmita - 33 proc. Wynika z tego, że mieszkańcy Olkusza pójdą do urn także 4 listopada.

Bochnia. Kto wygrał wybory? Urzędujący wójt zostanie na swoim stanowisku

Cząstkowe wyniki wyborów pokazują, że w Bochni nie będzie potrzebna II tura, a wójtem gminy pozostanie urzędujący Marek Bzdek, którego reelekcji chce 60,90 proc. głosujących.

 

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: