Wybory samorządowe 2018. Ryszard Kalisz o Patryku Jakim: kwintesencja populizmu PiS-owskiego

Ryszard Kalisz podczas swojego wystąpienia w programie WP "Tłit" w dosadny sposób skomentował plotki na temat Patryka Jakiego. Odpowiedział w ten sposób na post, jaki na Twitterze umieścił Stanisław Gawłowski.

"Zbierają się czarne chmury nad Z.Ziobro. Obóz PMM chce jego odwołania. P.Jaki wykorzystuje sytuację i wypisuje się z Solidarnej Polski-partii Ziobry. Za miesiąc złoży deklarację członkowską do PiS!" – tak Stanisław Gawłowski napisał na Twitterze.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Ryszard Kalisz o Patryku Jakim

Ryszard Kalisz stwierdził, że opisany scenariusz nie jest realny: "to jest taki scenariusz, który zakładałby, że Patryk Jaki myśli dalekowzrocznie i analizuje sytuacje. Ja myślę, że to było zagranie czysto techniczne". Ryszard Kalisz uznał Patryka Jakiego za "kwintesencję populizmu PiS-owskiego – łamania państwa prawnego i Konstytucji”. "Chciał się oczyścić, umyć z „ziobryzmu”, co mu się nie udało" – powiedział Kalisz.

Kalisz o ewentualnej przegranej PiS w wyborach samorządowych 2018

Prowadzący zapytał Kalisza, jak jego zdaniem PiS wytłumaczy ewentualną przegraną w wyborach samorządowych. Ostatni sondaż pokazuje bowiem, że Jaki może zdobyć mniej głosów niż Sasin cztery lata temu. "Jak wytłumaczyć? Z piskiem, fałszerstwem! Powiedzą, że nieprawdziwe, ciemne siły, za nimi jakieś szatany stoją." – powiedział Kalisz odwołując się do dawnej wypowiedzi Kaczyńskiego.

Hanna Zdanowska - komentarz Ryszarda Kalisza

Ryszard Kalisz wypowiedział się również na temat oskarżenia Sasina, który sądzi, że Hanna Zdanowska z powodu wyroku nie może być prezydentem Łodzi. "Sasin pojechał znowu jak posłaniec, który plecie głupoty" – stwierdził Kalisz. Po czym dodał, że prawo wyborcze – zarówno bierne, jak i czynne – jest regulowane przez Konstytucję. "Nikt nie będzie miał prawa odwołać Hanny Zdanowskiej" – dodał na zakończenie.

Polacy masowo dopisują się do rejestru wyborców

Więcej o: