Wybory samorządowe 2018. PSL komentuje nowy spot PiS: "Ej Ptysie, co to ma być? Kopiuj-wklej"

Wybory samorządowe 2018. Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot wyborczy. Na nagraniu widać polityków opozycji, którzy powtarzają słowo "PiS". PSL zarzuca partii rządzącej skopiowanie ich pomysłu z września.

Na filmie udostępnionym przez oficjalne konto PiS na Twitterze widzimy m.in. Grzegorza Schetynę, Katarzynę Lubnauer oraz Rafała Trzaskowskiego wypowiadających słowo "PiS" odmieniane przez wszystkie przypadki. Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości kończy plansza, zachęcająca do głosowania na listę numer 10.

PiS publikuje nowy spot, PSL wytyka kopiowanie pomysłów Ludowców

Partia PSL szybko zareagował na najnowszy spot partii Prawo i Sprawiedliwość, pisząc w komentarzu pod filmem: "Ej Ptysie, co to ma być? Kopiuj-wklej" i udostępniając film, który PSL udostępnił na swoim Twitterze na początku września. Widać na nim premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas jednego przemówienia wielokrotnie użył słowa "PSL". 

Zdaniem Ludowców PiS skopiował pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zarówno film PSL, jak i spot PiS spotkał się z mieszanymi reakcjami użytkowników Twittera. Niektórzy komentujący gratulowali partiom odwagi, inni z kolei wyśmiewali to, że kampania wyborcza stała się pojedynkiem na śmieszne filmiki.

Marek Borowski: TVP jest tubą propagandową rządu