Mateusz Morawiecki: W Krakowie mieliśmy królową Jadwigę, teraz czas na Małgorzatę Wassermann

Podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki zachęcał do głosowania na Małgorzatę Wassermann. Powiedział, że po królowej Jadwidze przyszedł czas na kandydatkę PiS.

W niedzielę 15 października odbyła się ostatnia regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatkę na prezydenta Krakowa Małgorzatę Wassermann wsparł m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Wybory samorządowe 2018. Małgorzata Wassermann następczynią królowej Jadwigi

- W Krakowie mieliśmy królową Jadwigę, teraz najwyższy czas na prezydent Małgorzatę Wassermann. To ona sprawi, że miasto będzie nie tylko polskim i europejskim, ale również światowym ośrodkiem nauki, innowacyjności i nowoczesnego przemysłu - powiedział Mateusz Morawiecki, namawiając do głosowania na kandydatkę PiS.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać 

Małgorzata Wasssermann dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu i obiecuje metro

Na niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie nie zabrakło tematów historycznych. Premier Morawiecki mówił m.in., że Kraków to "wielkie miasto polskiej historii, które symbolizuje - w swoich czasach świetności - świetność Polski", zapewniając jednocześnie, że prezydentura Małgorzaty Wassermann będzie dla Krakowa czasem wielu innowacji i nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym miasto będzie rozwijać się zarówno w sektorze nauki, jak i przemysłu.

Podczas konwencji PiS w Krakowie głos zabrała także sama Małgorzata Wassermann, która podziękowała Jarosławowi Kaczyńskiemu za to, że pozwolił jej dołączyć do grona kandydatów PiS na prezydentów największych miast i obiecała, że jako prezydent  Krakowa będzie walczyć ze smogiem i zapewni mieszkańcom Krakowa budowę metra.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o: