Wybory samorządowe 2018 Katowice. Bezpartyjny kandydat z poparciem PiS oraz SLD Lewica Razem

Henryk Moskwa, kandydat koalicji SLD Lewica Razem na prezydenta Katowic, zrezygnował z udziału w wyborach samorządowych 2018. Swoje poparcie przeniósł na urzędującego i bezpartyjnego prezydenta, Marcina Krupę, który otrzymał wcześniej poparcie ze strony PiS.

Henryk Moskwa wycofał się z wyborów samorządowych 2018 - jego nazwiska nie ma już wśród nazwisk kandydatów na prezydenta Katowic, widniejących na stronie internetowej PKW. Co ciekawe, Moskwa zapowiedział, że poprze kandydaturę Marcina Krupy, a to oznacza, że ubiegający się o reelekcję prezydent Katowic ma poparcie zarówno SLD Lewica Razem, jak i Prawa i Sprawiedliwości.

Henryk Moskwa rezygnuje z udziału w wyborach samorządowych i popiera urzędującego prezydenta Katowic

- Wczoraj złożyłem swoją rezygnację z kandydowania na prezydenta Katowic z przyczyn bardzo osobistych, o których na pewno nie dziś - powiedział Henryk Moskwa podczas konferencji prasowej. W trakcie spotkania oznajmił, że poprze kandydaturę Marcina Krupy, który był obecny na konferencji.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

- Ponieważ Marcin Krupa w ostatnich czterech latach wielokrotnie dawał dowody dużej wrażliwości społecznej, postanowiłem przenieść swoje poparcie na niego. Jednocześnie apeluję o to, by wyborcy lewicy również oddali głos na prezydenta Marcina Krupę - słowa Henryka Moskwy przytacza "Dziennik Zachodni".

Wybory samorządowe 2018 w Katowicach. Marcin Krupa z poparciem PiS i SLD

Oznacza to, że Marcin Krupa ma poparcie dwóch różnych środowisk politycznych - Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.  - Cieszę się, że jako bezpartyjny prezydent otrzymuje poparcie rożnych społeczności i rożnych partii politycznych. To pokazuje, że to co się dzieje w naszym mieście jest czymś, co jest akceptowalne przez wiele osób – skomentował prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o: