Wybory samorządowe 2018. Małgorzata Wassermann: Ja będę wyznaczać kierunek, a detalami będą się zajmować fachowcy

Wybory samorządowe 2018. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, obiecuje tańsze bilety. To jeden z postulatów stworzonego przez nią "Paktu dla Krakowa".

Małgorzata Wassermann zadeklarowała również inne obietnice. Kandydatka PiS w wyborach samorządowych na prezydenta Krakowa zorganizowała konferencję, na której pojawił się również Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Małgorzata Wassermann obiecuje obnieżkę cen biletów i kosztów życia

Małgorzata Wassermann obiecała, że obniży bilety MPK o nawet kilkanaście procent. W ten sposób ulgowy bilet dla I strefy wyniesie 30 zł, dla II – 40 złotych, zaś bilety normalne będą kosztować odpowiednie 60 i 80 zł. – Mój program jest oparty o wyliczenia i analizy ekspertów, i taki będzie rządzony przeze mnie Kraków. Ja będę wyznaczać kierunek, a detalami będą się zajmować fachowcy – słowa Wassermann przytacza portal news.krakow.pl. Zmniejszenie kosztów życia – aż o 10 proc. w przypadku opłat za wodę, energię, ścieki czy wywóz śmieci –  ma być natomiast wynikiem lepszego zarządzania spółkami miejskimi oraz wdrożeniem opisywanej poniżej nowej technologii.

Wybory samorządowe 2018. Kandydatka PiS chce nowoczesnego Krakowa

Małgorzata Wassermann jak kolejny postulat wymieniła to, aby Kraków zostało objęte technologią 5G, czyli nowym standardem sieci komórkowej. – Będę bardzo mocno zabiegać o to, żeby Kraków był objęty tym inteligentnym, sprawnym i szybkim systemem zarządzania. To nie tylko kwestia ułatwienia życia mieszkańcom, ale też dużej redukcji kosztów – powiedziała Wassermann.

Sieć 5G w Krakowie 

Sieć 5G pozwala zwiększyć prędkość przesyłania danych do nawet 100Gb na sekundę. Jednocześnie jest odporna na spadki wydajności spowodowane dużą liczbą użytkowników. Dzięki wprowadzeniu technologii 5G Kraków miałby posiadać bardziej sprawne zarządzanie sygnalizacją świetlną, systemem informowania o natężeniu ruchu oraz o dostępnych miejscach parkingowych. Krakowianie byliby na bieżąco informowani na temat zawartości pyłu w powietrzu. Minister cyfryzacji Marek Zagórski potwierdził obietnicę Wassermann – jego zdaniem Kraków może stać się jednym z pierwszych miast, gdzie zostanie wprowadzona sieć 5G.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o: