Waldemar Buda prezentuje aplikację Łodzianin 4.0. [Wybory samorządowe 2018.]

Wybory samorządowe 2018. Waldemar Buda, kandydat na prezydenta Łodzi, zaprezentował aplikację Łodzianin 4.0. Ma ona służyć mieszkańcom miasta do sprawniejszej komunikacji z prezydentem oraz urzędnikami.

Waldemar Buda to poseł PiS i kandydat na prezydenta Łodzi startujący z komitetu Zjednoczonej Prawicy. Jest on również autorem aplikacji Łodzianin 4.0. Waldemar Buda obiecuje, że jeśli zostanie prezydentem Łodzi, to zadba o rozbudowę aplikacji o kolejne funkcjonalności.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Wybory samorządowe 2018. Aplikacja Łodzianin 4.0

Aplikacja Łodzianin 4.0 ma pomagać w zgłaszaniu zdarzeń do pracowników urzędu. O jakie sytuacje chodzi? Waldemar Buda chce, aby jego pomysł służył do zgłaszania takich problemów jak na przykład dziury w chodniku czy jezdni. Od razu będzie można wskazać ich położenie, a także zrobić zdjęcia.

Ponadto, za pomocą aplikacji Łodzianin 4.0 mieszkańcy miasta będą mogli na bieżąco informować odpowiednie osoby o awariach komunikacji miejskiej, stosach zalegających śmieci czy też o zaniedbanych terenach zielonych. Łodzianie będą mogli nawet zgłaszać konieczność stworzenia placu zabaw dla dzieci na danym osiedlu. 

Waldemar Buda o Aplikacji Łodzianin 4.0

Waldemar Buda zapowiedział, że za pośrednictwem aplikacji będzie odpowiadał na pytania łodzian. Do tego Łodzianin 4.0 ma posłużyć do przeprowadzania konsultacji społecznych.

Aplikacja ma na celu zaangażować w sprawy miasta głównie osoby młode. Jest ona dostępna na smartfonach z Androidem, wkrótce ukaże się również jej wersja dla systemu iOS. Urzędnicy będą  mieli 14 dni na to, by udzielić odpowiedzi na to, co zostało wykonane w sprawach zgłaszanych przez obywateli za pośrednictwem aplikacji.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o: