Patryk Jaki. Dlaczego jego billboardy nie mają logo PiS? Wybory samorządowe 2018

Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, został zapytany o to, dlaczego na jego billboardach nie ma logo PiS. Opisał też swój plan zmian w Warszawie oraz odniósł się afery taśmowej.

Patryk Jaki w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapytany o to, dlaczego na jego billboardach nie ma logo PiS, przypomniał, że nie należy on do PiS, ale reprezentuje Zjednoczoną Prawicę. – Będę prezydentem wyborców PO, SLD, PiS, PSL i innych ugrupowań – powiedział kandydat na prezydenta Warszawy. Dodał również, że w przeciwieństwie do swojego najpoważniejszego rywala, jakim jest Rafał Trzaskowski, nie chce on walczyć z innymi partiami. – Nie chcę walki z PO. Chcę budowy dróg, nowych mostów, metra, parków – powiedział Patryk Jaki.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Patryk Jaki komentuje aferę taśmową. Czy sam został nagrany?

Kandydat Zjednoczonej Prawicy omówił też niedawno upublicznione nagrania z cyklu afery taśmowej. Kandydat w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy stwierdził, że wcale nie umniejszają one wiarygodności Mateusz Morawieckiego. Za to dowodem na to, że premier jest moralnie ciągle wiarygodny, mają być według Patryka Jakiego jego „sukcesy gospodarcze”.

Patryk Jaki przyznał, że sam nigdy nie bywał w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Stwierdził, że nigdy do niej nie dotarł – choć mieszkał zaledwie 700 metrów od lokalu.

Wybory samorządowe 2018 Warszawa. Patryk Jaki i jego plany wyborcze

Patryk Jaki opisał w wywiadzie swoją wizję zmian w Warszawie. Przede wszystkim chce on skupić się na budowie trzeciej i czwartej linii metra. Kolejna planowana inwestycja to budowa ponad 50 przedszkoli i żłobków. – Nawet jeśli nie lubisz naszej partii – daj na jedną kadencję szanse inne ekipie jako karę za aferę reprywatyzacyjną – tak zaapelował Patryk Jaki do wyborców. 

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: