Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kutna jest podejrzany o fałszowanie dzienników szkolnych

Wybory samorządowe 2018. Janusz Pawlak, kandydat PO i Nowoczesnej, jest podejrzany podejrzany o fałszowanie dzienników szkolnych.Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15, gość programu "Minęła 8" TVP Info zacytował słowa, które miały paść z ust Janusza Pawlaka do uczniów z jego szkoły.

Jak informuje portal ekutno.pl, kandydat PO i Nowoczesnej jest podejrzany w sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie. Dotyczy ona popełnienia czynów z art. 271 § 1 kodeksu karnego, a więc poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Janusz Pawlak, który był dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie czeka także na rozstrzygnięcie dwóch postępowań dyscyplinarnych.

Janusz Pawlak pod ostrzałem posła Kukiz'15. Były dyrektor szkoły w Kutnie oskarżony o fałszowanie dokumentów

-Teraz zagadka, kto to powiedział? - zaczął tajemniczo Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15, po czym wyjął telefon i zacytował kilka wypowiedzi, które miały paść z ust Janusza Pawlaka, kandydata na prezydenta Kutna.

- „Dawaj laska, bo stygnę”; „Co jesteś taki smutny? Idź przytul się do cyca”; „Nie myśl, bo masz za ciasne spodnie”; „Jak chcesz mieć lepsze oceny, to chodź jutro ze mną na basen”. To powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta mojego rodzinnego Kutna. Człowiek, który jest w sytuacji podejrzanego, z racji na fałszowanie dzienników lekcyjnych w szkole - skomentował Tomasz Rzymkowski.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Cytowane przez posła Kukiz'15 słowa miał kierować do uczniów swojej szkoły. Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego, twarz Janusza Pawlaka to "twarz wszystkich kandydatów do Rady Miasta w Kutnie".

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o: