Szef kampanii wyborczej PiS: naszym przeciwnikiem nie jest PO tylko niechętne rządowi media

Szef kampanii samorządowej PiS Tomasz Poręba powiedział, że przeciwnikiem jego partii w wyborach samorządowych nie jest Platforma Obywatelska, ale niechętne jego partii media.

Tomasz Poręba był gościem Beaty Lubeckiej, dziennikarki stacji Radio Zet. - Ja mam w tej kampanii takie poczucie, że naszym przeciwnikiem nie jest PO - powiedział Tomasz Poręba. Zapytany o to, kto jest przeciwnikiem PiS w nadchodzących wyborach, odpowiedział, że przeciwnikiem są niechętne rządowi media. 

Wybory samorządowe 2018 - kto jest przeciwnikiem PiS? Poręba: niechętne rządowi media

Szef kampanii wyborczej PiS zaznaczył, że mówi z perspektywy osoby, która prowadzi kampanię. - Po jednej stronie mamy PO, która w tej kampanii nie istnieje, ale pałeczkę w tej kampanii, narrację przejęły bardzo nam niechętne media. Wczoraj, bardzo ważna sprawa – VAT. Jedna z gazet mówi, że za PO pojawiła się notatka: „Nie robili wiele, żeby uszczelniać system VAT-u” i jedna z telewizji, która ma w swoim logo „Cała prawda całą dobę”, nie jest w stanie w Faktach o tym powiedzieć. No to to jest coś niezwykłego! Mamy do czynienia z konkretną notatką z konkretnymi informacjami, gdzie jest czarno na białym napisane: za PO nie było woli uszczelnienia VAT-u. A Mateusz Morawiecki jest atakowany m.in. za to, że miał odwagę, siłę i determinację, żeby z mafią VAT-owską walczyć - skomentował Tomasz Poręba.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Kim jest Tomasz Poręba?

Tomasz Poręba był szefem sztabu wyborczego PiS na czas wyborów parlamentarnych w 2011 roku, z kolei w 2009 roku został eurodeputowanym, w 2014 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

W sierpniu szef sztabu wyborczego PiS w wyborach samorządowych Tomasz Poręba nazwał dziennikarza TVN24 "szczylem", gdy ten próbował dostać się do premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk tłumaczył, że reporter "agresywnie na niego wpadał i popychał". 

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o:
Komentarze (54)
Tomasz Poręba, szef kampanii PiS: Naszym przeciwnikiem nie jest PO tylko niechętne rządowi media
Zaloguj się
 • Maria Michałowska

  Oceniono 16 razy 8

  Waszym przeciwnikiem , to jesteście sami sobie. Okropni i bezczelni ludzie, bez kręgosłupa moralnego, chciwi, słabo wykształceni, przysssani do zywej tkanki narodu by pić z ile się da. Większość z was nie ma kompetencji, by pracować samodzielnie na siebie, dlatego partia i profity od niej, ratują życie wam i waszym rodzinom, które wszędzie wkręcacie.

 • safelogica

  Oceniono 23 razy 5

  Poręba ma rację, przeciwnikiem PIS nie jest PO. Przeciwnikiem PiS są Polacy gorszego Sortu, czyli jakieś 70% Polaków. Zatem PIS rozpoczyna kampanię eliminacji gorszego sortu. Ciekawi mnie, kto będzie pracował na lepszy sort, skoro prawie 100% przedstawicieli lepszego sortu nie pracuje?

 • karolink

  Oceniono 6 razy 4

  E tam vat. Uszczelnili i co ja z tego mam, gow no, tylko podwyzji

 • Józef Sawicki

  Oceniono 7 razy 3

  Przedstawmy problem jasno. Zdaniem Tomasza SZCZYLA Poręby przeciwnikiem PIS są wszyscy niechętni obecnemu rządowi. Pozostałym misiewicze rozdadzą mydło.

 • obrazony2x

  Oceniono 6 razy 2

  Łatwiej opłacić Mafii VAT media niż każdego POlityka ;) i skuteczniej.
  To samo jest z Lichwiarzami od chwilówek - tyle płacą LICHWIARZE za reklamy, że sumienie w TV nikogo już nie rusza za taką kasę kosztem ludzkiej krzywdy.

 • luketjorself

  Oceniono 8 razy 2

  Podstawą demokracji, transparentności w strukturach władzy i sprawiedliwości społecznej są media NIEPRZYCHYLNE władzy. Oczywiście nie takie, które kłamią i naginają fakty, ale takie, które skutecznie i bezkompromisowo kontrolują, wytykają błędy, ujawniają nieprawidłowości. Które media są obecnie najbliższe swej misji - kontrolowania władzy? Publiczne? Czy te tak usilnie krytykowane przez obóz władzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX