Ustalono termin debaty kandydatów na prezydenta Warszawy. Gdzie ją obejrzeć?

W piątek 12 października odbędzie się debata pomiędzy czternastoma kandydatami na prezydenta Warszawy. Potyczki warszawskich polityków walczących w wyborach samorządowych 2018 będą transmitować trzy telewizje: TVP Info, TVN24 oraz Polsat News.

Sztaby wyborcze kandydatów na prezydenta Warszawy porozumiały się w kwestii debaty. Zostanie ona zrealizowana w następny Piątek w studio Telewizji Polskiej.

Debata kandydatów na prezydenta Warszawy już w piątek 12 października

W debacie wyborczej kandydatów na prezydenta Warszawy weźmie udział 14 kandydatów, a więc wszyscy kandydaci, którym udało się zarejestrować. Ustalono, że debata będzie się składała z sześciu pytań dla każdego z kandydatów.

Każdy z nich będzie miał na odpowiedź 45 sekund, a następnie 30 sekund na swobodną wypowiedź. Każdy z debatujących będzie miał także czas na krótkie wystąpienie. Transmitujące debatę stacje telewizyjne podzieliły się przygotowaniem pytań - każda z nich przygotuje po dwa pytania do kandydatów na prezydenta Warszawy.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018. Debatować będzie 14 kandydatów z Warszawy

Debata rozpocznie się 12 października o godzinie 20:30. Wezmą w niej udział Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem), Jakub Stefaniak (PSL), Marek Jakubiak (Kukiz '15), Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej), Jacek Wojciechowicz (Akcja Warszawa), Sławomir Antonik (Bezpartyjni) oraz Justyna Glusman (Miasto Jest Nasze - Ruchy Miejskie).

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: