Wybory samorządowe 2018. Razem dla Opola obiecuje 5 mln złotych na fundusz chodnikowy

Krzysztof Drynda, szef Razem dla Opola, obiecuje całkowity remont chodników w mieście. Środki na realizację tych zamierzeń planuje pozyskać z rezerwy budżetowej.

Krzysztof Drynda zorganizował konferencję, którą zrelacjonował portal nto.pl. Wystąpienie odbyło się na ul. Pasiecznej, będącej jedną z tych opolskich ulic, które wymagają szybkiego odnowienia.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Razem dla Opola o złym stanie chodników

Drynda wspomniał również o ulicy Konsularnej i Odrowążów. – Podczas dyskusji nad budżetem miasta na 2018 rok prezydent Arkadiusz Wiśniewski obiecał, że w tym roku po pracach wykonanych przez spółkę Wodociągi i Kanalizację w Opolu, te trzy ulice zostaną wyremontowane.

Natomiast na dzień dzisiejszy sam prezydent podkreśl, że nie wiadomo, czy w przyszłym roku znajdą się pieniądze na remont przynajmniej tych  ulic – powiedział Krzysztof Drynda. Dodał, że ulica Pasieczna nie była remontowana od czasów powodzi w 1997 roku.

Wybory samorządowe. Fundusz chodnikowy w Opolu

Krzysztof Drynda przyznał, że chodników i ulic wymagających szybkiej zmiany jest w Opolu więcej. Lider RdO ogłosił zatem postulat swojej partii.  – Na 2018 rok przyjęliśmy rezerwę celową budżetu miasta Opola w wysokości 5 milionów złotych na remonty dróg i chodników. Jeżeli Razem dla Opola będzie rządzić miastem w przyszłej kadencji, to dzisiaj zobowiązujemy się do tego, że utworzymy tzw. „fundusz chodnikowy”.

Już w przyszłym roku chcielibyśmy, aby ta rezerwa  – 5 mln złotych – była przeznaczona tylko i wyłącznie na remont tych chodników – dodał Krzysztof Drynda.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o: