Wybory samorządowe 2018. Wielka konwencja PiS odbędzie się w piątek w Białymstoku

Wybory samorządowe 2018. Konwencja PiS odbędzie się już w ten piątek w Białymstoku. Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński mają osobiście pojawić się na spotkaniu, aby wesprzeć kandydatów do samorządu w walce o władzę.

Wielka Konwencja PiS jest planowana na godz. 18 dnia 5 października w Białymstoku, a dokładniej w Teatrze Dramatycznym – podaje portal poranny.pl. Punktem kulminacyjnym spotkania będą wystąpienia dwóch gości – przemawiać będzie premier Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Konwencja PiS w Białymstoku - poprzednia wizyta Mateusza Morawieckiego

Konwencja PiS nie bez powodu odbędzie się w Białymstoku. Mateusz Morawiecki odwiedził to miasto ostatnio na początku czerwca. Jego wystąpienie było sporym sukcesem – publiczność wielokrotnie biła brawo, na koniec zaś odbyły się owacje na stojąco. 

Konwencja PiS – przebieg spotkania

PiS zaprezentuje podczas konwencji w Białymstoku najważniejsze osoby startujące w wyborach samorządowych w tym rejonie. Będą to jedynki do sejmiku wojewódzkiego. Jacek Żalek, kandydat na prezydenta Białegostoku, również będzie miał swoje pięć minut – zapowiadane jest jego przemówienie. Do tego na konwencji PiS-u pojawią się kandydaci do Rady Miasta Białegostoku oraz pozostali politycy pochodzący z okolic Podlasia.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: