Wiceprzewodniczący koła PO w Gliwicach odchodzi z partii. Napisał list do Schetyny

Wiceprzewodniczący koła PO w Gliwicach Miłosz Chruściel zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Napisał list do Grzegorza Schetyny, w którym wytłumaczył swoją decyzję.

Polityk z Gliwic wystosował list do przewodniczącego PO, w którym pisze, że jego odejście jest związane z "wykreśleniami przez posłów Budkę oraz Golbik kandydatów do Rady Miasta Gliwice rekomendowanych przez nasze Koło".

Nagła zamiana kandydatów PO. Wśród nowych nazwisk żona posła Budki

Utworzenie wspólnej listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej, w skład w której wchodzą Platforma Obywatelska i Nowoczesna, trwało kilka miesięcy. Kiedy w Gliwicach ustalono ostateczny kształt listy, ta miała trafić do Państwowej Komisji Wyborczej i zostać zarejestrowana. "Nowiny Gliwickie" ujawniły jednak, że w ostatniej chwili poseł Borys Budka i posłanka Marta Golbik wykreślili kilka nazwisk i zastąpili je innymi. Wśród nowych kandydatów znalazła się m.in. żona Borysa Budki, a zniknęli ci, których swoimi podpisami pod listą poparli mieszkańcy Gliwic.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

W związku z zaistniałą sytuacją wiceprzewodniczący koła PO w Gliwicach Miłosz Chruściel zdecydował się zrezygnować ze swojego stanowiska i członkostwa w partii. Napisał list do Grzegorza Schetyny, który opublikował portal wpolityce.pl

Wiceprezes gliwickiego koła PO pisze list do Grzegorza Schetyny. "To nepotyzm"

"Należąc do Platformy od ponad 11 lat, a działając od 13 lat, niedopuszczalna dla mnie jest sytuacja, w której to władza centralnie ustala listy kandydatów, usuwając z nich nie tylko wieloletnich członków i współtwórców PO, ale także działaczy ruchów społecznych. Co więcej - zastępuje ich między innymi Panią, która jest znana z tego, że jest żoną posła. Nasuwa się tu jednocześnie pytanie, czy Poseł Budka zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nepotyzm?" - napisał Miłosz Chruściel.

"Panie Przewodniczący, przez te kilka lat działalności w Platformie zdążyłem przywyknąć do krętactw i knowań na najwyższych szczeblach władzy, jednak do tej pory nikt z władz PO nie ingerował w sposób tak dobitnie świadczący o braku wpływu na otaczającą nas rzeczywistość, jak miało to miejsce przez ostatnie kilka tygodni". Wiceprzewodniczący koła PO w Gliwicach zasugerował także zmianę nazwy partii. "Jak widać Władze Krajowe Platformy Obywatelskiej lub małżeństwo Państwa Budka zapomnieli o ideach przez lata kojarzonych z PO. Patrząc na to, jak ogromny wpływ ma powinowactwo rodzinne, może Zarząd Krajowy powinien rozważyć zmianę nazwy na Platforma Rodzinna RP?"

Afera w gliwickim kole PO. Z partii odchodzą kolejni politycy

Jak podają "Nowiny Gliwickie" z członkostwa w PO zrezygnował nie tylko Miłosz Chruściel. Taki sam krok zapowiedział Dominik Dragon, drugi wiceprzewodniczący koła PO w Gliwicach. Do dymisji podał się z kolei Zbigniew Wygoda, jednak jego dymisja nie została przyjęta. 

Sprawę skomentowała także Ewa Lutogniewska, która została wykreślona z listy. Na swoim Facebooku opublikowała dwie listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej - jedną przed zmianami, a drugą po wprowadzonych zmianach - z których wynika, że tylko 13 kandydatów utrzymało się na poprawionej liście.

Więcej o:
Komentarze (19)
Wybory samorządowe 2018 w Gliwicach. Wiceprzewodniczący koła PO odchodzi z partii
Zaloguj się
 • pol733

  Oceniono 16 razy 14

  K-O-N-S-T-Y-T-U-C-J-A, wolne sądy, tym i nepotyzmem w PISie ostatnio wycierał sobie gębę obrońca demokracji poseł Budka. Ile warte są dla niego te pojęcia właśnie się dowiedzieliśmy. PIS-PO jedno zło.

 • jozbieszczad

  Oceniono 17 razy 13

  ****** Małżeństwo Państwa Budka zapomnieli o ideach przez lata kojarzonych z PO.

  Pozwolę się nie zgodzić .
  Oni podtrzymują tradycje ,z którymi kojarzona jest PO od 10-12 lat .

 • hansman

  Oceniono 11 razy 7

  Jeżeli to prawda, to Budka i Golbik powinni być wywaleni z PO na zbity pysk, a tym, którzy w ramach protestu chcą odejść należą się przeprosiny i prosba o powrót.
  Albo się czymś różnicie od PISu, albo nie.
  Inna sprawa, że pod Schetyną PO pójdzie nad dno. Kiedys była to partia dla obywateli, a jak widać stała się partią dla stołków.

 • 01kotek01

  Oceniono 7 razy 5

  No a oto Proszę Państwa prawo, wolność i demokracja w wykonaniu ich rzekomych obrońców, czyli PO, w całej okazałości....!?
  PO, po owocach ich poznacie, prawda...!?
  No, to proszę macie oto one...
  Np. owoce znanego czolowego "obrońcy" demokracji, prawa i wolności, kogo...!?
  Kogo...Borysława Budki, kogo Borysa Borysława Budki, niczym demokracja jeszcze bardziej znanego obrońcy demokracji, prawo, wolności i jeszcze dodatkowo pokoju Właddimira Władymirowicza Putina - jednym językiem gadają.
  Byle więcej takich obrońcow,a wolność demokracja i prawo zostaną zachowane....co widać na załączonym obrazku - brawo towarzysze, brawo....

 • jurii.sachar

  Oceniono 4 razy 4

  uciekacie szczury, uciekacie. no i dobrze spiep..ajcie jak najszybciej. Jedno wiedzcie - jeśli nakradliście, a nakradliście POłamańcy, wezwiemy was i rozliczymy. oddacie wszystko co do ostatniego pieniążka...

 • adam_l27

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz przynajmniej chyba nikt nie ma wątpliwości o jaką "demokrację" im chodzi.
  Głosujcie na tą jego żonkę lemingi wszak kobiecie też się należy ;)
  To takie "równouprawniające". :D

 • etyk3

  Oceniono 3 razy 3

  Demokracja spod budki

 • Kris Budyń-Mróz

  Oceniono 5 razy 3

  Co to za nius, że jakiś peowski mały aparatczyk rzucił legitymacją? Jakby Schetyna oddał władzę komuś uczciwemu i z wizją, to dopiero byłaby wiadomość!

 • y.woodoo

  Oceniono 5 razy 1

  No i Poyby oddaly Gliwice. Brawo (psia) Budka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX