Jerzy Owsiak apeluje: Błagam was, idźcie na wybory. Demokracji nie dajmy sobie odebrać

Jerzy Owsiak po raz kolejny apeluje, aby jak najwięcej osób wzięło udział w nadchodzących wyborach samorządowych. Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrał głos w tej sprawie podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jurek Owsiak podczas wczorajszego oficjalnego rozpoczęcia roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim odebrał nagrodę Księżnej Jadwigi Śląskiej. To wyróżnienie przyznawane osobom aktywnie działającym w celu zjednoczenia narodu Polski i Niemiec.

Nagroda została ufundowana w 2014 roku i corocznie przyznaje się ją jednemu laureatowi z Polski i jednemu laureatowi z Niemiec. Wczoraj oprócz twórcy WOŚP otrzymał ją również niemiecki historyk, prof. Matthias Weber, który bada historię Śląska i Polski.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Jurek Owsiak apeluje o pójście na wybory samorządowe

Jerzy Owsiak swoje przemówienie rozpoczął od wspomnienia tego, jak wyglądały początki WOŚP. – 27 lat temu tej kraj był w ruinie. (…) A my w ogromny mróz pokazaliśmy, że możemy coś zrobić. I robimy to po dzień dzisiejszy, uwierzcie mi – mówił Jurek Owsiak. Podkreślał również, jak wielkie znaczenie posiada Unia Europejska.

Przede wszystkim jednak Jurek Owsiak ponownie zachęcał do pójścia na wybory. – Idźcie na wybory, błagam was, idźcie na wybory. Walczcie o to. Żebyśmy byli demokratycznym społeczeństwem, żebyśmy nie dali sobie tego odebrać. Idźcie na wybory. Nie mówimy, na kogo macie głosować, to jest wasza sprawa prywatna, każdego. Ale idźcie głosować, bo to jest wasz kraj. Demokracji nie dajmy sobie odebrać. (…) Hej, Polacy, twórzmy społeczeństwo obywatelskie, bądźmy różnorodni, rozmawiajmy ze sobą na różne tematy, nie napinajmy się – mówił Owsiak z zapałem.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (39)
Owsiak: Błagam was, idźcie na wybory. Demokracji nie dajmy sobie odebrać
Zaloguj się
 • yzek

  Oceniono 21 razy 7

  A kto tym razem próbuje odebrać demokrację? Ci sami, co przyszli 3 lata temu i zagłosowali, czy jakiś nowy wróg klasowy?

 • WInston Ski

  Oceniono 16 razy 6

  Łowsiak powinien dać sobie spokój z agitacją polityczną. Opozycja nie ma i nie potrafi stworzyć sensownego programu. To widać i słychać. Opieranie się na hasłach antyPiS to prowadzenie takiej samej kampanii która uprawialiście przez 8 lat swoich rządów. Zaprowadziło was to do miejsca w którym jesteśmy i konsekwentnie dążycie tą samą drogą. Nie spodziewajcie się sukcesów bo zwykłych ludzi to po prostu męczy. A PiS podjął wiele strategicznych decyzji które opozycja skutecznie przeciągała.

 • 5iur3k

  Oceniono 16 razy 6

  a co będzie jak pójdą i PiS wygra? czy to będzie oznaczać, że nie ma demokracji?

 • jancio-utopiec

  Oceniono 24 razy 6

  Jurek po co ci to, im większa frekwencja tym wyżej wygra PIS i nic na to nie poradzisz.

 • ami_lii

  Oceniono 24 razy 6

  Każdy powinien wziąć ze sobą na wybory jedną osobę która poprzednim razem na wybory nie poszła - ja zamierzam ciągnąć mojego ojca ("E, nie chce mi się iść. W sumie to mi wszystko jedno kto wygra.").

  Elektorat prawicowy jest zdyscyplinowany i oni na wybory na pewno pójdą a my?

 • robertos27

  Oceniono 36 razy 6

  Ani demokracji, ani złotego melona.

 • Wanda Wodynska

  Oceniono 7 razy 3

  Owsiak, a moze podpowiesz na kogo glosowac, bo my jestesmy takim ciemnym narodem,ze nie mamy pojecia.

 • prelude93

  Oceniono 2 razy 2

  PO co maja isc na wybory ludzie ktorzy nie maja pojecia o POlityce i zasadach funkcjonowania Panstwa? Zeby glosowac na pajacow ktorzy rzadza od 30 lat? Lepiej niech te wszystkie matoly zostana w domu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX