Jerzy Owsiak apeluje: Błagam was, idźcie na wybory. Demokracji nie dajmy sobie odebrać

Jerzy Owsiak po raz kolejny apeluje, aby jak najwięcej osób wzięło udział w nadchodzących wyborach samorządowych. Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrał głos w tej sprawie podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jurek Owsiak podczas wczorajszego oficjalnego rozpoczęcia roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim odebrał nagrodę Księżnej Jadwigi Śląskiej. To wyróżnienie przyznawane osobom aktywnie działającym w celu zjednoczenia narodu Polski i Niemiec.

Nagroda została ufundowana w 2014 roku i corocznie przyznaje się ją jednemu laureatowi z Polski i jednemu laureatowi z Niemiec. Wczoraj oprócz twórcy WOŚP otrzymał ją również niemiecki historyk, prof. Matthias Weber, który bada historię Śląska i Polski.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Jurek Owsiak apeluje o pójście na wybory samorządowe

Jerzy Owsiak swoje przemówienie rozpoczął od wspomnienia tego, jak wyglądały początki WOŚP. – 27 lat temu tej kraj był w ruinie. (…) A my w ogromny mróz pokazaliśmy, że możemy coś zrobić. I robimy to po dzień dzisiejszy, uwierzcie mi – mówił Jurek Owsiak. Podkreślał również, jak wielkie znaczenie posiada Unia Europejska.

Przede wszystkim jednak Jurek Owsiak ponownie zachęcał do pójścia na wybory. – Idźcie na wybory, błagam was, idźcie na wybory. Walczcie o to. Żebyśmy byli demokratycznym społeczeństwem, żebyśmy nie dali sobie tego odebrać. Idźcie na wybory. Nie mówimy, na kogo macie głosować, to jest wasza sprawa prywatna, każdego. Ale idźcie głosować, bo to jest wasz kraj. Demokracji nie dajmy sobie odebrać. (…) Hej, Polacy, twórzmy społeczeństwo obywatelskie, bądźmy różnorodni, rozmawiajmy ze sobą na różne tematy, nie napinajmy się – mówił Owsiak z zapałem.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe