Wybory samorządowe 2018. Sztab Rafała Trzaskowskiego pod ostrzałem. Chodzi o debatę

Sztaby wyborcze trzech kandydatów na prezydenta Warszawy - Patryka Jakiego, Jana Śpiewaka oraz Jacka Wojciechowicza - twierdzą, że Rafał Trzaskowski umyślnie unika udziału w debacie wyborczej, która ma odbyć się 12 października.

Debata wyborcza kandydatów na prezydenta Warszawy jest organizowana już 12 października, jak podaje portal wprost.pl. Z informacji podawanych przez inne sztaby w mediach społecznościowych można wywnioskować, że sztab Rafała Trzaskowskiego wciąż nie potwierdził jego obecności na debacie.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Sztab Rafała Trzaskowskiego tchórzy?

Debata kandydatów na prezydenta Warszawy została już zaplanowana – podpisano umowy z telewizjami, a pozostałe sztaby kilka dni temu wyraziły odpowiednie zgody. Odmowę złożył za to sztab Trzaskowskiego. „Rację mieli ci, którzy mówili, że sztab @trzaskowski_ chce debatować o debatach, a tak naprawdę tchórzy. Przeszkadzać ma tylko i wyłącznie fakt, że producentem otwartego dla innych stacji sygnału ma być TVP (o ma ponieść koszty, takie były ustalenia, w piątek sztab PO nie oponował)” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta, były rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości i członek sztabu Patryka Jakiego.

Jan Śpiewak komentuje sprawę

Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy, sam zdecydował się skomentować całą sprawę „Sztab @trzaskowski_ robi wszystko, żeby wykręcić się z debaty. My jesteśmy gotowi debatować również bez niego. Szykuje się piękna powtórka z debaty z 2015 roku. Mam nadzieję jednak, że górę weźmie szacunek do wyborców a nie arogancja i polityczny cynizm” – napisał na Twitterze. Tym samym nawiązał do strategii „unikania debaty” obranej przez Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku.

Debata w Warszawie. Jakie są plany?

Kandydaci na prezydentów Warszawy są tak liczni, że planowane są co najmniej dwie debaty przed I turą wyborów. Wybory samorządowe odbędą się już 21 października, II tura jest planowana na 4 listopada.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy

Więcej o: