Wybory samorządowe 2018. Sztab Rafała Trzaskowskiego pod ostrzałem. Chodzi o debatę

Sztaby wyborcze trzech kandydatów na prezydenta Warszawy - Patryka Jakiego, Jana Śpiewaka oraz Jacka Wojciechowicza - twierdzą, że Rafał Trzaskowski umyślnie unika udziału w debacie wyborczej, która ma odbyć się 12 października.

Debata wyborcza kandydatów na prezydenta Warszawy jest organizowana już 12 października, jak podaje portal wprost.pl. Z informacji podawanych przez inne sztaby w mediach społecznościowych można wywnioskować, że sztab Rafała Trzaskowskiego wciąż nie potwierdził jego obecności na debacie.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Sztab Rafała Trzaskowskiego tchórzy?

Debata kandydatów na prezydenta Warszawy została już zaplanowana – podpisano umowy z telewizjami, a pozostałe sztaby kilka dni temu wyraziły odpowiednie zgody. Odmowę złożył za to sztab Trzaskowskiego. „Rację mieli ci, którzy mówili, że sztab @trzaskowski_ chce debatować o debatach, a tak naprawdę tchórzy. Przeszkadzać ma tylko i wyłącznie fakt, że producentem otwartego dla innych stacji sygnału ma być TVP (o ma ponieść koszty, takie były ustalenia, w piątek sztab PO nie oponował)” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta, były rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości i członek sztabu Patryka Jakiego.

Jan Śpiewak komentuje sprawę

Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy, sam zdecydował się skomentować całą sprawę „Sztab @trzaskowski_ robi wszystko, żeby wykręcić się z debaty. My jesteśmy gotowi debatować również bez niego. Szykuje się piękna powtórka z debaty z 2015 roku. Mam nadzieję jednak, że górę weźmie szacunek do wyborców a nie arogancja i polityczny cynizm” – napisał na Twitterze. Tym samym nawiązał do strategii „unikania debaty” obranej przez Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku.

Debata w Warszawie. Jakie są plany?

Kandydaci na prezydentów Warszawy są tak liczni, że planowane są co najmniej dwie debaty przed I turą wyborów. Wybory samorządowe odbędą się już 21 października, II tura jest planowana na 4 listopada.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy

Więcej o:
Komentarze (21)
Sztab Rafała Trzaskowskiego pod ostrzałem. Chodzi o debatę [Wybory samorządowe 2018]
Zaloguj się
 • fazer5

  Oceniono 21 razy 11

  , a teraz tytuł w odwrotnej sytuacji "Jaki tchórzy przed debatą z Trzaskowskim"

 • hotin

  Oceniono 24 razy 6

  Niby taki wykształcony,yntelygentny jak na standardy PO, a się panicznie boi przegranej.Ot cała Rafalala.

 • letalin

  Oceniono 13 razy 5

  Post, na który odpowiadałeś został usunięty...
  Czego się boicie? Słów się boicie? Nic w tym usuniętym poście nie było obraźliwego, nic co by podpadało pod paragrafy. O HGW było ...ale tego się nie da zamieść. Trzaskowski to kontynuacja patologii wyrosłej przy HGW. I to trzeba łyknąć, gdy się decyduje oddać na niego głos.

 • agulaga2

  Oceniono 10 razy 2

  Widzę że pisuarowe trolle mocno się uaktywniły. Ile w tym roku płaca za posta?

 • hotin

  Oceniono 22 razy 2

  Niech zaprzyjazniona stacja niemiecka ZDF przeprowadzi tę debatę.Niemcy przecież są bezstronni i nawet Schetyna ich pyta zawsze-,,Co mamy robić jako POpaprańcy "?

 • Jacek Nowicki

  Oceniono 12 razy 2

  PJ jest po ciemnej stornie mocy i duszę diabłu by sprzedał aby wygrać. Nie ma sensu debatować z PJ na poziomie jego projekcji science fiction. Poziom populizmu jest taki, że będąc uczciwym nikt go nie przelicytuje. Kolejne linie metra, mosty, stadiony, boiska, szersze chodniki dla pieszych, szersze ulice dla kierowców, szersze parki dla rodzin i sportowców, wiecej tanich mieszkań, in vitro, marsze równości itd. Ponadto TVP jest gwarantem przedstawienia debaty w krzywym zwierciadle tak, że PJ zawsze będzie zwycięzcą. W interesie RT jest nie brać udziału w debacie, w której będzie sam przeciwko wszystkim.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 7 razy 1

  Okaże się ,że żadne zapytanie do pana Trzaskowskiego nie zostało wysłane , stąd brak odpowiedzi.
  O to byle jakiemu chodzi by nie spotkać się z Trzaskowskim, który pokazałby byle jakiemu gdzie jego miejsce. Byle jaki wróć do szkoły, doucz się trochę, wydoroślej , przestań kłamać, bujać w obłokach, porzuć pisowską mafię i może za 20 lat będziesz gotowy do rozmowy z mądrzejszymi od ciebie. Na razie jesteś nikim.

 • maxym9

  Oceniono 5 razy 1

  Pod obstrzałem czy ostrzałem?

 • Mariusz Abramczuk

  Oceniono 25 razy 1

  ""Panie Przewodniczący, przez te kilka lat działalności w Platformie zdążyłem przywyknąć do krętactw i knowań..................." Z listu Miłosza Chruściela wiceszefa koła PO w Gliwicach Cała prawda o PO, a Aaron Szechter vel Adam Michnik o tym się nie zająknął.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX