Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Łukasz Gibała chce zmodernizować Bulwary Wiślane

Kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała przedstawił swój pomysł na to, jak zagospodarować Bulwary Wiślane.

"Obecne władze Krakowa z niewiadomych powodów opierają się trendowi otwierania miasta na rzekę. To dla mnie niezrozumiałe" - napisał na swoim Facebooku Łukasz Gibała.

Kraków otwarty na rzekę. Łukasz Gibała chce zmodernizować Bulwary Wiślane

Łukasz Gibała, niezależny kandydat na prezydenta Krakowa zapowiedział, że chce nie tylko wydłużyć Bulwary Wiślane, ale także zainwestować w tzw. małą architekturę - oświetlenie, ławki, leżaki, stoliki do szachów, a także place zabaw dla najmłodszych mieszkańców Krakowa. "Dzięki temu Krakowianie zyskają zupełnie nowe, atrakcyjne miejsce rekreacji i odpoczynku nad rzeką, która już zbyt długo była w tej kwestii zaniedbywana" - napisał Łukasz Gibała.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Osoby, które chcą zobaczyć, jaki pomysł na Bulwary Wiślane ma Łukasz Gibała, mogą skorzystać z wirtualnego spaceru. Można to zrobić, odwiedzając namiot przy Moście Dębnickim od strony Jubilatu, który będzie do dyspozycji gości do 3 października (środa) w godzinach  12:00-18:00

Bulwary Wiślane bez pomników? Ekspert Gibały krytykuje Majchrowskiego i Wassermann

Łukasz Maślona, ekspert Gibały w zakresie zieleni i czystego powietrza oraz kandydat na radnego Krakowa powiedział, że jego komitet wyborczy jest przeciwny stawianiu nieprzemyślanych pomników na Bulwarach, nawiązując do sprawy pomnika Armii Krajowej, który miał powstać niedaleko Wawelu.

Powiedział także, że pomysł Małgorzaty Wassermann, który przedstawiła tydzień temu, jest w jego opinii wydumanym i nierealistycznym pomysłem. – Jesteśmy zdania, że nie wolno niszczyć Bulwarów nieprzemyślanymi pomnikami, jak chce to robić Jacek Majchrowski, albo otwieraniem możliwości zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, czym skutkować będą propozycje kandydatki PiS - słowa Łukasz Maślony przywołuje "Gazeta Krakowska".

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (6)
Wybory samorządowe 2018 Kraków. Łukasz Gibała chce zmodernizować Bulwary Wiślane
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 3 razy 1

  Wyjdzie tanio, bo moze to wszystko byc zrobione oszczędnie, tanią technologią, z tanich materiałów. I tak przetrwa tylko do pierwszej powodzi i trzeba bedzie robic od nowa

 • zzz098

  0

  Gibała, czy Ty byłeś kiedyś na bulwarach? Gdzie chcesz to oświetlenie na bulwarach instalować? Przecież już niemal wszystkie bulwary mają oświetlenie lub jest w trakcie instalowania!

 • en-er

  0

  Weź Gibała razem z Wanną jedź do Warszawy i dołącz do Jakiego... obiecujcie tam sobie co chcecie bo ile lat będziesz tu męczyć człowieku? Ile razy musisz przegrać żeby zrozumieć że nikt Ciebie tu nie chce? Szkoda że odpadłeś nawet w parlamentarnych :/ Wyjechałbyś i byłby spokój, znalazłbyś sobie nowego Palikota i błaznowalibyście sobie do woli

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 2 razy 0

  Peggy Wasserwannówna chce stawiać pomniki smoleńskie?

 • aa1000

  Oceniono 6 razy 0

  A gdzie będzie muzeum maczet?

 • race444

  Oceniono 4 razy 0

  Ja piernicze ile jeszcze ton tej kielbachy wyborczej zostanie rzucone na pozarcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX