Sławomir Neumann o wyborach samorządowych 2018: teraz żółta kartka, za rok czerwona

Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO, zapowiedział, że wybory samorządowe 2018 będą dla obecnej władzy "żółtą kartką" Pochwalił także prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Sławomir Neumann był gościem "Porannej rozmowy" w radiu RMF FM. Podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem mówił, że pierwszym do odwołania ministrem jest Anna Zalewska.

"Żółta kartka dla PiS-u". Sławomir Neumann wróży wygraną opozycji

Sławomir Neumann opowiedział o tym, jak postrzega zbliżające się wybory samorządowe 2018. Zdaniem Neumanna mają one dwie płaszczyzny. Jedna z nich to część samorządowa, podczas której kandydaci prezentują swój program, z kolei druga to część plebiscytowa. Zdaniem szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, tegoroczne wybory samorządowe będą okazją do tego, aby wystawić ocenę obozowi rządzącemu.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

- To są pierwsze wybory po trzech latach, które będą oceną - i chcemy, żeby stały się oceną - rządzących. Żeby ludzie poszli do wyborów. Nawet ci, którzy do tej pory w wyborach samorządowych nie brali udziału, bo ich mało interesowało, kto jest ich wójtem czy radnym. Teraz zachęcamy, żeby poszli po to, żeby pokazali - na razie żółtą kartkę, bo to jeszcze nie będzie czerwona, czerwona będzie za rok, gdy zostaną wyrzuceni z boiska. Będzie żółta kartka dla PiS-u za styl rządzenia, za to co robią - powiedział Neumann podczas wizyty w radiu RMF FM. Ocenił także, że najgorszym ministrem, który zasługuje na dymisję, jest minister edukacji, Anna Zalewska, odpowiedzialna za "deformę" polskiego szkolnictwa.

Sławomir Neumann o prezydenturze Hanny Gronkiewicz-Waltz: "Ona to miasto postawiła na nogi"

Sławomir Neumann powiedział także, że prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz zasługuje na pozytywną ocenę, a zmiany jakie zaszły w Warszawie podczas 12 lat jej rządów są zauważalne dla każdego. Ocenił jednak, że afera reprywatyzacyjna położy się cieniem na całej jej prezydenturze.

Przypomnijmy, że fotel prezydenta Warszawy chcą przejąć m.in. Rafał Trzaskowski, popierany przez Koalicję Obywatelską, a także Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, który jest szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Kandydat Zjednoczonej Prawicy często porównuje programy wyborcze Rafała Trzaskowskiego oraz Hanny Gronkiewicz-Waltz i uważa, że niespełnione obietnice urzędującej prezydent nie zostaną zrealizowane także przez kandydata Koalicji Obywatelskiej. 

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (28)
Neumann o wyborach samorządowych 2018: teraz żółta kartka, za rok czerwona
Zaloguj się
 • jack3yp

  Oceniono 16 razy 8

  Czerwona kartka to dla tych co chronili i wspierali złodziejskie prywatne kliniki oszukujące NFZ...

 • para_sucha

  Oceniono 15 razy 7

  Panie nojman, czerwoną dostaniecie przy następnych parlamentarnych, gdy PiS uzyska 2/3, ewentualnie gdy nie wejdziecie do sejmu.

 • raindogshow

  Oceniono 23 razy 7

  W jednym, trzeba przyznać, ułomy z opozycji osiągnęły mistrzostwo: w myśleniu życzeniowym. Niczego się nie nauczyli na własnej porażce, nadal nie mają sensownego programu (poza anty-PiSem), nadal mają same miernoty na pierwszej linii (np. kandydat Czaskoski), nadal uważają Polaków za bezrozumne bydło, które nie umie odróżnić prawdy od fałszu. I bardzo dobrze! PiS będzie rządzić do 2031 roku. Pozdrawia Rain

 • hmmm11

  Oceniono 16 razy 6

  Przedtal pic ?

 • kist22

  Oceniono 18 razy 4

  Przecież w większości sejmików rządzi PO więc w pełni popieram żółta kartkę i szykowanie za rok czerwonej. Neuman nareszcie mówisz rozumnie

 • alinawaza

  Oceniono 5 razy 3

  Wow. Co za samokrytyka.

 • adam-aga

  Oceniono 7 razy 3

  Neuman, święte słowa. Teraz żółta, za rok czerwona i Platfusy na śmietniku historii. nawe latanie do Berlina wam nie pomoże. Palcie się na szczaw i mirabelki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX