Sławomir Neumann o wyborach samorządowych 2018: teraz żółta kartka, za rok czerwona

Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO, zapowiedział, że wybory samorządowe 2018 będą dla obecnej władzy "żółtą kartką" Pochwalił także prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Sławomir Neumann był gościem "Porannej rozmowy" w radiu RMF FM. Podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem mówił, że pierwszym do odwołania ministrem jest Anna Zalewska.

"Żółta kartka dla PiS-u". Sławomir Neumann wróży wygraną opozycji

Sławomir Neumann opowiedział o tym, jak postrzega zbliżające się wybory samorządowe 2018. Zdaniem Neumanna mają one dwie płaszczyzny. Jedna z nich to część samorządowa, podczas której kandydaci prezentują swój program, z kolei druga to część plebiscytowa. Zdaniem szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, tegoroczne wybory samorządowe będą okazją do tego, aby wystawić ocenę obozowi rządzącemu.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

- To są pierwsze wybory po trzech latach, które będą oceną - i chcemy, żeby stały się oceną - rządzących. Żeby ludzie poszli do wyborów. Nawet ci, którzy do tej pory w wyborach samorządowych nie brali udziału, bo ich mało interesowało, kto jest ich wójtem czy radnym. Teraz zachęcamy, żeby poszli po to, żeby pokazali - na razie żółtą kartkę, bo to jeszcze nie będzie czerwona, czerwona będzie za rok, gdy zostaną wyrzuceni z boiska. Będzie żółta kartka dla PiS-u za styl rządzenia, za to co robią - powiedział Neumann podczas wizyty w radiu RMF FM. Ocenił także, że najgorszym ministrem, który zasługuje na dymisję, jest minister edukacji, Anna Zalewska, odpowiedzialna za "deformę" polskiego szkolnictwa.

Sławomir Neumann o prezydenturze Hanny Gronkiewicz-Waltz: "Ona to miasto postawiła na nogi"

Sławomir Neumann powiedział także, że prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz zasługuje na pozytywną ocenę, a zmiany jakie zaszły w Warszawie podczas 12 lat jej rządów są zauważalne dla każdego. Ocenił jednak, że afera reprywatyzacyjna położy się cieniem na całej jej prezydenturze.

Przypomnijmy, że fotel prezydenta Warszawy chcą przejąć m.in. Rafał Trzaskowski, popierany przez Koalicję Obywatelską, a także Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, który jest szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Kandydat Zjednoczonej Prawicy często porównuje programy wyborcze Rafała Trzaskowskiego oraz Hanny Gronkiewicz-Waltz i uważa, że niespełnione obietnice urzędującej prezydent nie zostaną zrealizowane także przez kandydata Koalicji Obywatelskiej. 

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: