Patryk Jaki: jeśli zostanę prezydentem, 3 i 4 linia metra będzie w budowie "po prostu od razu"

Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki udostępnił na Twitterze filmik, na którym po raz kolejny mówi o planach rozbudowy metra w Warszawie. Kandydat PiS w wyborach na prezydenta Warszawy stawia poprzeczkę wysoko - obiecuje natychmiastową budowę dwóch linii metra.

Patryk Jaki, kandydat PiS i Polski Razem na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych, przypomniał, że więcej kilometrów metra mają stolice Rumunii, Bułgarii, Czech i Węgier. – Nawet w stolicy Bułgarii powstało 3 km więcej metra niż w czasach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. I to się musi zmienić – powiedział Patryk Jaki.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Patryk Jaki: 3 i 4 linia metra w Warszawie

Patryk Jaki podał za przykład rozbudowę metra w stolicy Bułgarii. – W Sofii 12 jest już zaplanowanych do otwarcia, 9 jest kolejnych planowanych. W Warszawie przez 12 lat nie powstał nawet projekt trzeciej linii metra. To jest, proszę państwa, wielki skandal. Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, to przystąpimy do budowy trzeciej i czwartej linii metra – i to po prostu od razu! Wszystkim udowodnimy, że się da. Tak jak mówili, że z 500+ się nie da, tak samo dotrzymamy słowa, jeżeli chodzi o budowę metra – dodał Patryk Jaki.

Wybory samorządowe 2018. Jaki o środkach z rządu

Patryk Jaki  dodał również, że w razie potrzeby są odpowiednie środki rządowe na zrealizowanie inwestycji. – Dzisiaj mamy konferencję, gdzie będzie nowa stacja metra. Jestem przekonany, że to Warszawie się po prostu należy. Rozpoczynamy akcję pod #NoweMetro i będziemy pokazywali Warszawiakom, że metro powinno być rozbudowane, że metro powinno być szkieletem komunikacji naszego miasta. Mamy do tego silne przekonanie – zakończył kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Piotr Guział na temat metra w Warszawie

Patryk Jaki przekazał głos kolejnemu przemawiającemu, a był nim Piotr Guział. – Będziemy spotykać się z Warszawiakami codziennie o 7 rano i o 16. Wtedy kiedy jest najwięcej Warszawiaków na ulicach (…) będziemy promować budowę 3 i 4 linii metra – właśnie tych linii, których potrzeby budowy nie widział Rafał Trzaskowski.

Nie widział, nie widział, aż zobaczył i uwierzył – i teraz chce budować piątą linię metra, co już jest kompletnie niewiarygodne – powiedział Piotr Guział, po czym poddał również w wątpliwości obietnice, jakie składa Rafał Trzaskowski. – Jak wiarygodne są propozycje Rafała Trzaskowskiego, to wiemy, po wizycie w Krakowie, to co mówi, nie wypełnia, to są słowa rzucane na wiatr. My mówimy konkretnie – trzecia i czwarta linia metra są możliwe, budowa rozpocznie się już w przyszłej kadencji – zakończył polityk.

Gratulacje dla siatkarzy od Piotra Guziała

Politycy poczęstowali warszawiaków darmową kawą. Piotr Guział pogratulował również siatkarzom wczorajszej wygranej w Mistrzostwach Świata. Dodał, że drużynie narodowej gra kilku zawodników właśnie z Warszawy.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: