Trzaskowski przypomina wypowiedzi Jakiego nt. szczepień. "Stawką jest bezpieczeństwo dzieci"

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy popierany przez Koalicję Obywatelską, udostępnił na swoim Twitterze materiał, którym uderza w Patryka Jakiego. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi przypomina wypowiedzi kandydata PiS na temat obowiązkowych szczepień.

"Stawką tych wyborów jest m. in bezpieczeństwo ponad 360 tys. warszawskich dzieci. Nie możemy pozwolić, by politycy podważający zasadność obowiązkowych szczepień decydowali o ich losie" - napisał na swoim Twitterze Rafał Trzaskowski. Obiecał także, że jeżeli zostanie prezydentem Warszawy, zadba o dofinansowanie programu szczepień o dodatkowe 4,5 miliona złotych.

Wybory samorządowe. Rafał Trzaskowski przypomina wypowiedzi Patryka Jakiego

Do słów Trzaskowskiego dołączony został materiał wideo, przypominający wypowiedzi Patryka Jakiego na temat obowiązkowych szczepień. "Ze statystyk wynika, że szczepienia są w porządku, natomiast praktyka jest całkowicie inna. Zmuszanie rodzica do tak wrażliwej kwestii jak szczepienie, tam gdzie to dotyczy bezpieczeństwa dziecka, kiedy rodzic nie chce przeprowadzić tego szczepienia, jest absolutnie nadużyciem polskiego państwa" - mówił Patryk Jaki.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory 2018. Sebastian Kaleta broni Patryka Jakiego

Do zarzutów Trzaskowskiego odniósł się Sebastian Kaleta, członek sztabu wyborczego Patryka Jakiego. "Hejterskie profile PO od kilku dni rozsyłają manipulację nt. stanowiska Patryka Jakiego w sprawie szczepionek.W 2015 roku 3x stwierdził wprost, że być może rodzice kwestionujący szczepionki nie mają racji, ale należy ich wysłuchać z uwagi na tragedię, która ich spotkała" - napisał na swoim Twitterze.

Na dołączonym materiale możemy usłyszeć m.in. jak Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy startujący z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, mówi, że głosy rodziców, którzy sprzeciwiają się szczepieniom są warte wysłuchania i wylicza kraje, w których nie ma obowiązku szczepień i w których nie wybuchła epidemia.

Więcej o: