Patryk Jaki walczy o głosy kobiet. Obiecuje opiekę douli oraz lekcje samoobrony

Patryk Jaki zaprezentował swój program dla kobiet. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy w najbliższych wyborach samorządowych chce zagwarantować darmową opiekę psychologa dla kobiet w ciąży i połogu oraz wzmocnić domy samotnej matki.

Kandydat na prezydenta Warszawy wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość chce przekonać mieszkające w stolicy kobiety, aby zagłosowały właśnie na niego. Jakie obietnice złożył podczas ostatniej konferencji prasowej?

Patryk Jaki walczy o głosy kobiet. Chce pomagać matkom i inwestować w przedsiębiorczość warszawianek

Patryk Jaki obiecał, że kobiety w ciąży i w połogu będą mogły liczyć na darmową opiekę psychologa. Każda z pań w tym szczególnym czasie będzie mogła także skorzystać z opieki douli, czyli kobiety, która dzięki swojemu doświadczeniu wspiera kobietę podczas ciąży, porodu i po porodzie, doradzając jej i pomagając, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie. Chce także wzmacniać programy profilaktyki raka piersi wśród kobiet w wieku 25-49 lat.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości chce także, aby Warszawa dofinansowywała punkty opieki żłobkowej i przedszkolnej w centrach biurowych, co ma ułatwić warszawiankom powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Patryk Jaki chce także wzmocnić warszawskie domy samotnej matki, pomagając istniejącym placówkom w zakupie żywności czy opału na zimę, ale także otwierając kolejne domy, w których samotne matki mogłyby znaleźć pomoc.

Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki: "Chcemy zadbać o poczucie bezpieczeństwa Pań"

Kandydat PiS chce inwestować w rozwój kobiet mieszkających w Warszawie i wspierać ich przedsiębiorczość. Jego kolejnym postulatem jest organizacja warsztatów z zakładania działalności gospodarczej oraz darmowe lekcje języka obcego i stypendia dla mam powracających na rynek pracy. Oprócz tego kobiety mają mieć możliwość uczestnictwa w zajęciach z samoobrony dla kobiet, które będą darmowe i dostępne we wszystkich dzielnicach Warszawy.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: